REKLAMA

Pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowane na środę

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lipca 2017 21:42
Pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowane na środę Według wstępnego harmonogramu obrad na punkt dotyczący projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym przewidziano w środę czas między g.14.00 a 16.30. (fot.sejm.gov.pl)

Pierwsze czytanie złożonego przez posłów PiS projektu ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowano na środę (19 lipca) - wynika z zamieszczonego wieczorem na stronie internetowej Sejmu wstępnego harmonogramu obrad rozpoczynającego się we wtorek trzydniowego posiedzenia Sejmu.

Według wstępnego harmonogramu obrad na punkt dotyczący projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym przewidziano w środę czas między g.14.00 a 16.30.

Ponadto - jak wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu - w piątek rano Sejm miałby zająć się wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) mówił wcześniej w poniedziałek dziennikarzom, że we wtorek o godz. 8. zbierze się Prezydium Sejmu, a następnie Konwent Seniorów i będzie szczegółowo przestawiony porządek obrad posiedzenia Sejmu.

Projekt PiS dotyczący Sądu Najwyższego wpłynął do Sejmu w ubiegłą środę wieczorem. Przewiduje m.in. trzy nowe izby SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku "z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości".

Złożenie w Sejmie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zakończenie w ubiegłym tygodniu prac parlamentarnych nad zmianami w ustawach: o Krajowej Radzie Sądownictwa i o ustroju sądów powszechnych wywołało protesty opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej.

Przeciw planom zmian w sądownictwie protestowało w niedzielę przed Sejmem kilka tysięcy przedstawicieli opozycji. Demonstrację zorganizowały partie i środowiska opozycyjne, m.in. PO, Nowoczesna, KOD, Obywatele RP, Partia Razem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA