REKLAMA

Pierwsze posiedzenie: Sejm wznowi obrady

  • Autor: PAP/AT
  • 16 listopada 2015 10:55

16 listopada o godz. 18:00 zostaną wznowione obrady rozpoczętego pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji.

Obrady rozpoczętego w czwartek pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji mają zostać wznowione w poniedziałek o godz. 18.00. W ubiegłym tygodniu posłowie wybrali Prezydium Sejmu – marszałkiem został Marek Kuchciński (PiS), a wicemarszałkami Joachim Brudziński (PiS), Barbara Dolniak (Nowoczesna), Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Ryszard Terlecki (PiS) i Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

Przy sprzeciwie opozycji dokonane zostały także zmiany w regulaminie Sejmu, zgodnie z którymi w sejmowej komisji ds. służb specjalnych zasiądzie maksymalnie siedmiu posłów, o dwóch mniej niż w poprzedniej kadencji, ponadto zniesiona została zasada rotacyjnego przewodniczenia speckomisji.

Klub PiS zapowiadał złożenie projektu nowelizacji w ustawie o działach administracji rządowej, którą – jak mówił marszałek Marek Kuchciński – Sejm będzie musiał uchwalić w pierwszej kolejności. Zmiany w tej ustawie są konieczne m.in. dlatego, żeby możliwe było utworzenie ministerstwa energetyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA