REKLAMA

Pierwsze spotkanie polsko-izraelskiego zespołu w Tel Awiwie?

  • Autor: PAP/AT
  • 05 lutego 2018 14:03
Pierwsze spotkanie polsko-izraelskiego zespołu w Tel Awiwie? Jacek Czaputowicz podkreślił, że ze strony polskiej zespół jest gotowy do wyjazdu (fot.shutterstock)

Czekamy na ukonstytuowanie się zespołu ds. dialogu po stronie izraelskiej; odpowiedzieliśmy pozytywnie na sugestie Izraela, by pierwsze spotkanie odbyło się w Tel Awiwie - powiedział w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

W zeszły czwartek (1 luty), zgodnie z ustaleniami, które zapadły podczas rozmowy szefa polskiego rządu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, został powołany zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem. Na czele zespołu stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

Identyczny zespół ma powstać w Izraelu. "Czekamy na ukonstytuowanie się tego zespołu po stronie izraelskiej. Myślę, ze teraz strona izraelska oczekuje na bieg wydarzeń w Polsce, na to, co się wydarzy w tych dniach, jaka będzie decyzja pana prezydenta" - powiedział szef MSZ na konferencji prasowej. Dodał, że na czele zespołu izraelskiego ma stanąć minister spraw zagranicznych (funkcję tę pełni premier Netanjahu).

Czytaj też: Minister spraw zagranicznych spotka się z ambasador Izraela

Pytany, kiedy mogłoby odbyć się pierwsze spotkanie zespołu, Czaputowicz podkreślił, że ze strony polskiej "zespół jest gotowy do wyjazdu". "Już tutaj odpowiedzieliśmy pozytywnie na sugestie Izraela, by pierwsze spotkanie odbyło się w Tel Awiwie" - poinformował szef MSZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bodek 2018-02-05 18:24:48
    u nas nie ma miejsca jak sluzacy na kolanach do izraela dzadostwoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA