REKLAMA

Pierwszy spot Trzaskowskiego. Jest też Rusinek

  • Autor: TM
  • 05 października 2015 12:51

Rafał Trzaskowski (PO) kandyduje do Sejmu z Krakowa, choć urodził się w Warszawie. Dlatego wiceminister spraw zagranicznych postanowił uwiarygodnić się w spocie akcentującym znajomość krakowskiej gwary.

Aby spot wypadł przekonująco, do udziału w nim zaproszono krakowskiego literaturoznawcę Michała Rusinka.

Podczas prowadzonej na Plantach rozmowy Rusinek tłumaczy kandydatowi, jak należy mówić po krakowsku.

Początkowo Trzaskowski, „jedynka” na krakowskiej liście PO, radzi sobie nie najlepiej i pokornie słucha wskazań obeznanego rozmówcy. W końcu, po przedłożeniu swojego CV, wiceministrowi udaje się przekonać do siebie oczytanego krakowianina - pisze portal 300polityka.pl.

No, będą z pana ludzie - stwierdza Rusinek, gdy tylko upewnia się, że Trzaskowski potrafi wymówić słowo „trzy” niczym rodowity mieszkaniec Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Józek 2015-10-05 13:26:56
    Jeśli chodzi o polityke Pan Rafał jest dla mnie numerem jeden. Spot który został opublikowany również jest chyba najprzyjemniejszym spotem w odbiorze jaki w ostatniej kampani widziałem. Człowiek zna się na tym co robi i wie co go czeka po mam nadzieje wygranych wyborach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA