REKLAMA

Pikieta KOD przed biurem PiS: Protestujemy przeciwko wykorzystywaniu aparatu państwa do celów politycznych

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2016 10:32
Pikieta KOD przed biurem PiS: Protestujemy przeciwko wykorzystywaniu aparatu państwa do celów politycznych Lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski (fot. mat. pras.)

• Działacze Komitetu Obrony Demokracji manifestowali w Suwałkach przed budynkiem, gdzie swoje biura mają parlamentarzyści PiS.
• Akcja była związana z procesem przed miejscowym sądem, dotyczącym zakłócenia wystawy poświęconej gen. Andersowi.

"Wolność, równość, demokracja", "Wolne sądy i poglądy" - skandowało ok. 20-30 manifestantów przed biurami posła, wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego oraz podlaskiej senator Anny Marii Anders.

"Protestujemy przeciwko wywieraniu politycznych nacisków na sądy, przeciwko wykorzystywaniu aparatu państwa do celów politycznych" - mówił dziennikarzom lider KOD Mateusz Kijowski.

W piątek przed Sądem Rejonowym w Suwałkach ma ruszyć proces pięciu osób obwinionych o zakłócenie otwarcia wystawy poświęconej gen. Władysławowi Andersowi, podczas jej otwarcia 4 marca w Archiwum Państwowym w tym mieście.

Uczestniczyła w tym otwarciu ówczesna kandydatka PiS, a obecnie senator Anna Maria Anders, córka generała. Wraz z nią byli tam m.in. szefowie MSWiA - minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Jarosław Zieliński.

Czytaj też: KOD: musimy tworzyć "państwo podziemne"

Otwarcie ekspozycji zostało zakłócone przez grupę osób, które protestowały przeciwko prowadzeniu kampanii wyborczej (był to ostatni dzień tej kampanii) w takim miejscu. Były to osoby starsze, część z nich miała znaczki Komitetu Obrony Demokracji.

Przeciwko pięciu osobom policja skierowała do sądu wnioski o ukaranie na podstawie Kodeksu wykroczeń. "Uważamy, że jest to nadużywanie władzy politycznej, władzy państwowej dla własnych celów politycznych, dla celów własnej partii" - mówił Kijowski w czasie manifestacji dziennikarzom.

Wyraził nadzieję, że sąd wykaże się niezawisłością i "podejmie uczciwy wyrok". "W naszym przekonaniu wyrok powinien być uniewinniający, ponieważ nie zdarzyło się nic takiego, co zasługiwałoby na ukaranie" - mówił lider KOD.

Podlascy działacze Komitetu mówili PAP, że w związku z tym, iż nie zastali rano nikogo z pracowników biur parlamentarzystów, pisemne oświadczenia w tej sprawie przekazali pracownikowi ochrony budynku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wili 2016-11-19 14:30:02
    kod to dla mnie a mam 63 lat ludzie ktorzy przyzwyczili sie do tego ze maja niewolnikow ktorzy na nich pracuja to ludzie pozbawieni godnosci i szacunku dla zwyklego czlowieka niezrosumiale jest dla mnie to ze przywodca kodu ten z kucem niewiem jak sie nazyw ale wiem ze to pupilek sorosza jeszcze nie tak dawno mial dlugi wynikajace z nieplacenia alimentow a dzis szczyci sie ze ma oszczednosci skad pytam skad teraz bedie mu gorzej poniewaz juz niedostanie tylu pieniedzy od sorosza poniewaz sorosz musi oplacac protesty w ameryce i co ten kod teraz zrobiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA