REKLAMA

Piłsudski - nowy samolot dla najważniejszych osób w państwie - w listopadzie w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 11 października 2017 07:43
Piłsudski - nowy samolot dla najważniejszych osób w państwie - w listopadzie w Polsce Samolot "Piłsudski" przyleci do Polski w listopadzie (fot.mon.gov.pl/st. chor. Sławomir Mrowiński)

Nowy boeing 737-800 w biało-czerwonym malowaniu przeznaczony dla najważniejszych osób w państwie w przyszłym miesiącu przyleci do Polski.

Jak mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" wiceminister obrony Bartosz Kownacki, umowa z LOT-em na transport najważniejszych osób w państwie zostanie przedłużona tylko do połowy 2018 r. Wtedy do służby wejdzie 737-800 z Piłsudskim na stateczniku. "Również od tego momentu wszystkie zadania związane z transportem VIP-ów przejmą siły powietrzne i stacjonująca na Okęciu 1 Baza Lotnictwa Transportowego.

Czytaj też: Pierwszy samolot dla VIP-ów "Książę Józef Poniatowski" już w Polsce (zdjęcia)

"DGP" informuje, że równolegle prowadzone są rozmowy między MON, LOT i Boeingiem ws. budowy na Okęciu centrum szkoleniowego - zarówno dla wojskowych, jak i cywilnych pilotów. "Budowa w Warszawie takiego centrum ma dwa cele. Chodzi o to, aby Polska była w pełni samowystarczalna, jeśli chodzi o transport najważniejszych osób, również w kwestii szkolenia pilotów. Po drugie: mogliby z niego korzystać cywile. Zarówno LOT-u, jak i innych linii komercyjnych. w ten sposób inwestycja zarabiałaby sama na siebie" - mówi rozmówca gazety.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA