REKLAMA

Piotr Zgorzelski: Nie ma powodu, żeby opozycja na użytek partii rządzącej robiła sobie wzajemne harakiri

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2017 11:27
Piotr Zgorzelski: Nie ma powodu, żeby opozycja na użytek partii rządzącej robiła sobie wzajemne harakiri W opozycji nie ma koalicji - powiedział poseł PSL (Piotr Zgorzelski, fot.facebook.com/poselPiotrZgorzelski)

Nie ma nic złego w tym, że takie wnioski pojawiają się w tej kadencji Sejmu, tak jak nie było nic złego, że pojawiały się w poprzedniej. Zarówno wtedy jak i teraz partia rządząca denerwując się krytykuje i obśmiewa te wnioski - powiedział poseł PSL Piotr Zgorzelski o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.

• PSL jest przed podjęciem decyzji ws. wniosku PO o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, ponieważ jest to wniosek jednej z partii opozycyjnych - podkreślił poseł Piotr Zgorzelski.

• Jak dodał, wniosek to dla PSL doskonały moment, aby wziąć udział w debacie.

• W opozycji nie ma koalicji, ale też nie ma powodu, żeby partie opozycyjne na użytek partii rządzącej robiły sobie wzajemne harakiri - zaznaczył Zgorzelski.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Platforma Obywatelska zaprezentowała w piątek (17 marca), wskazując jako kandydata na premiera lidera partii Grzegorza Schetynę. Wniosek ma trafić do Sejmu; wcześniej zostanie przekazany pozostałym klubom opozycyjnym.

Zdaniem Zgorzelskiego, który był gościem Sygnałów Dnia, nie ma nic złego w tym, że takie wnioski pojawiają się w tej kadencji Sejmu, tak jak nie było nic złego, że pojawiały się w poprzedniej. Zauważył, że "zarówno wtedy jak i teraz partia rządząca denerwując się krytykuje i obśmiewa te wnioski".

Odnosząc się do kandydatury lidera PO Grzegorza Schetyny na premiera podkreślił, że mowa jest o "wydarzeniu tzw. medialnym, ponieważ nie jest to oficjalny dokument zarejestrowany w Sejmie". "Czy ona stanie się faktem - zobaczymy pewnie dziś lub jutro. I wtedy pewnie będzie można mówić bardziej dokładnie o tym, jakie efekty to przyniesie" - powiedział poseł PSL.

Czytaj też: PO zaprosiła liderów opozycji na spotkanie ws. wotum nieufności

Zgorzelski pytany, kto byłby lepszym premierem - Grzegorz Schetyna, czy Beata Szydło - odpowiedział, że PSL jest przed podjęciem decyzji, ponieważ "jest to wniosek jednej z partii opozycyjnych". Podkreślił, że w opozycji nie ma koalicji, ale też nie ma powodu, żeby partie opozycyjne "na użytek partii rządzącej robiły sobie wzajemne harakiri". "Więc po prostu będziemy pewnie rozmawiali o tym, jak się zachowamy" - dodał.

Według Zgorzelskiego złożenie wniosku o wotum nieufności dla rządu to dla PSL doskonały moment na to, aby wziąć udział w debacie. "I tym różnimy się od innych partii politycznych, że biorąc udział w debacie krytykujemy, mówimy, jakie rozwiązania proponujemy" - powiedział.

Poseł PSL pytany był również, czy po szczycie Unii Europejskiej i sporze o wybór Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej Polska jest wzmocniona czy osłabiona. Zgorzelski podkreślił, że PSL nie cieszy "z różnych potknięć i porażek, nawet, jeżeli polski rząd - w naszym przekonaniu - robi głupstwa".

Odnosząc się do słów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, że będzie prowadził na scenie europejskiej politykę negatywną, poseł PSL zauważył, że padają one w momencie, kiedy "Polska już jest na manowcach UE".

Według Zgorzelskiego Polski brakowało na spotkaniu w Wersalu (w którym uczestniczyły Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy), bo "zamiast zabiegać o to, żeby znaleźć się w gronie decyzyjnym, prowadziliśmy bezsensowną szarżę pod nazwą akcja Saryusz-Wolski".

Jak dodał, z punktu widzenia Polski "powinniśmy dążyć do tego, żeby w naturalny sposób zająć miejsce Wielkiej Brytanii" oraz żeby "Polska wróciła do głównego nurtu decyzyjnego UE", bo UE to dla Polski strefa bezpieczeństwa i rozwoju.

"I dlatego też trzymamy kciuki za powodzenie pani premier, sądząc, że podejmie refleksję i podejmie współpracę z Donaldem Tuskiem, bo ten duet jest w stanie zrobić dla Polski wiele" - powiedział Zgorzelski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA