REKLAMA

Piotrowicz: Komisja ponownie omówi projekt nowej ustawy o TK autorstwa PiS

  • Autor: PAP/jm
  • 05 lipca 2016 20:08
Piotrowicz: Komisja ponownie omówi projekt nowej ustawy o TK autorstwa PiS Stanisław Piotrowicz, przewodniczący Komisji sprawiedliwości i praw człowieka zapowiedział, że komisja jeszcze raz omówi projekt nowej ustawy o TK autorstwa PiS. (fot. Twitter)

• Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka jeszcze we wtorek (5 lipca) ponownie ma omówić projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS - powiedział jej przewodniczący Stanisław Piotrowicz z PiS.
• Powodem tego jest - jak wyjaśnił - wycofanie projektu autorstwa KOD.

- Dotychczasowe prace zostały uznane za niebyłe, zaczynamy od podstaw. Dotychczasowe sprawozdanie komisji bazowało na czterech projektach i finałem prac komisji był jeden projekt. KOD wycofał swój projekt, a był on uwzględniony w sprawozdaniu komisji - powiedział Piotrowicz. Dlatego, jak zaznaczył, konieczne jest ponowne procedowanie projektu autorstwa PiS - już bez propozycji KOD.

Sejm we wtorek (5 lipca) przeprowadził drugie czytanie projektu nowej ustawy o TK - powstałego po rozpatrzeniu projektów PiS, PSL, Kukiz'15 oraz obywatelskiego projektu zgłoszonego przez KOD. Za bazowy projekt jeszcze podczas prac podkomisji uznano propozycje PiS. W drugim czytaniu swój projekt wycofał KOD.

We wtorek po południu komisja sprawiedliwości i praw człowieka miała zaopiniować 28 poprawek zgłoszonych do projektu nowej ustawy o TK. Posiedzenie komisji przełożono jednak na godz. 20.

Pytany o projekty nowelizacji ustawy o TK autorstwa Kukiz'15 i PSL Piotrowicz odpowiedział, że "one pozostaną". - Zobaczymy, jaki będzie ich dalszy los. Będziemy pracować na projekcie PiS, bo on jest kompleksowy - zaznaczył.

Dodał, że nie ma konieczności ponownego pierwszego czytania projektu PiS na plenarnym posiedzeniu Sejmu. - To czytanie mamy za sobą, tam każdy projekt był prezentowany oddzielnie - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA