REKLAMA

PiS, Beata Mazurek: Chcemy zmienić regulamin Sejmu, mogą być kary dla posłów

 • Autor: PAP/MN
 • 13 stycznia 2017 08:53
PiS, Beata Mazurek: Chcemy zmienić regulamin Sejmu, mogą być kary dla posłów Rzeczniczka PiS zaznaczyła, że szczegóły zmian nie są jeszcze znane. (fot. Beata Mazurek, Facebook)

• Chcemy zmienić regulamin Sejmu, tak by w przyszłości uniknąć sytuacji, która paraliżowałaby prace izby - mówi Beata Mazurek.
• Zmiany mogą zakładać kary finansowe dla posłów - powiedziała w piątek (13 stycznia) rzeczniczka PiS.
• Tymi słowami odniosła się do zakończonego w czwartek protestu PO i Nowoczesnej w Sejmie.

"Nie ukrywamy tego, że chcemy zmienić regulamin Sejmu, tak by w przyszłości uniknąć sytuacji, która paraliżowałaby jego prace" - powiedziała Mazurek w TV Republika.

Rzeczniczka PiS zaznaczyła, że szczegóły zmian nie są jeszcze znane. "W tej chwili nad tym pracujemy, więc wolałabym o tych szczegółach nie mówić, dopóki one nie będą skonkretyzowane" - zaznaczyła.

Jak powiedziała, proponowane zmiany mogą zakładać kary finansowe dla posłów. W ocenia Mazurek byłyby one "najbardziej dotkliwe". "Myślę, że w tym kierunku będą szły też nasze propozycje dotyczące zmiany regulaminu Sejmu. Stoimy na stanowisku, ze prawo powinno być równe dla wszystkich i odpowiedzialność za nieprzestrzeganie tego prawa powinna też dotykać wszystkich; nie tylko zwykłego Kowalskiego, ale też polityków" - powiedziała.

Beata Mazurek została również spytana o to, czy posłowie opozycji, którzy okupowali od 16 grudnia salę plenarną Sejmu powinni zostać ukarani. "To pytanie do marszałka Sejmu" - odparła. "Osobiście uważam, że kary powinny być bardzo dotkliwe dla tych wszystkich, którzy uniemożliwiali prowadzenie Sejmu. Dla tych wszystkich którzy atakowali naszych posłów wychodzących z sali 16 grudnia" - zaznaczyła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

W jej opinii sejmowy protest posłów PO i Nowoczesnej to naruszenie nie tylko regulaminu Sejmu i konstytucji, ale też kodeksu karnego. "Chciałabym aby tej sprawie przyjrzała się prokuratura. Chciałabym - jeśli uzna, że było złamane prawo - żeby wszczęła postępowania i żeby sprawnie te postępowania przeprowadziła" - powiedziała Mazurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • puszatek 2017-01-13 19:11:07
  Do Zofia: Jak najbardziej też popieram. Dość warcholstwa! Jak się tym warchołom nie podoba, to won z sejmu. Ukarać i odebrać immunitety. Nie chcę pracować na cmentarnych żuli i gangsterów.
 • puszatek 2017-01-13 18:28:22
  Nie mogą być kary, a muszą. Ukarać teraz wszystkich "posłów" biorących udział w tej rozpierdusze. Tego oczekuję.
 • Zofia 2017-01-13 15:42:09
  Popieram zmianę regulaminu Sejmu i kary dla posłów, którzy za nasze pieniądze tam urzędują i robią sobie z tego widowisko dla gawiedzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA