REKLAMA

PiS: będziemy chcieli zmienić decyzję rządu ws. uchodźców

  • Autor: TM
  • 23 września 2015 12:37
PiS: będziemy chcieli zmienić decyzję rządu ws. uchodźców Przewodniczący klubu PiS decyzję polskiego rządu określił także jako "porażkę". Fot. facebook.com

Prawo i Sprawiedliwość, jeśli wygra wybory, będzie próbować zmienić decyzję rządu Ewy Kopacz w sprawie podziału uchodźców. Jeśli będziemy rządzić, spróbujemy zmienić decyzję ws. uchodźców - zapowiedział Mariusz Błaszczak w radiowej Trójce.

Przewodniczący klubu PiS decyzję polskiego rządu określił także jako "porażkę".

Dyktat z Berlina

Jego zdaniem Polska przyjęła dyktat z Brukseli i Berlina. Ponadto Ewa Kopacz w ten sposób rozbiła Grupę Wyszehradzką, kiedy była szansa, aby ją rozbudować o Rumunię.

Polska, popierając proponowany przez KE podział uchodźców między kraje Wspólnoty, wycofała się z aktywności politycznej w naszej części Europy - powiedział poseł.

Imigranci, a nie uchodźcy

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, do Europy przybywają imigranci, a nie uchodźcy. Jak podkreślił, zamiast przyjmować tych ludzi w Europie, powinniśmy wspierać finansowo obozy dla uchodźców na Bliskim Wschodzie.

UE podjęła decyzję o podziale 120 tys. uchodźców w głosowaniu. Zdecydowana większość państw głosowała za tym rozwiązaniem - przekazała we wtorkowe popołudnie prezydencja luksemburska.

Przeciwko temu rozwiązaniu głosowały Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia, a Finlandia wstrzymała się od głosu. Oznacz to, iż Polska wyłamała się z bloku państw Grupy Wyszehradzkiej i poparła stanowisko Brukseli ws. uchodźców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • anchru 2015-09-23 21:32:22
    Najlepiej niech inni mają ten kłopot . My umywamy ręce. Rzucimy parę euro i sumienie mamy czyste. Co powiedzieliby Polacy-emigranci w latach 80-tych i innych gdy Austriacy, Niemcy , Grecy , Amerykanie i inne narody tak by się zachowały.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA