REKLAMA

PiS chce ograniczyć kontrolę opozycji nad służbami specjalnymi?

  • Autor: PAP/em
  • 13 listopada 2015 13:06
PiS chce ograniczyć kontrolę opozycji nad służbami specjalnymi? - Któryś z klubów opozycyjnych pozostanie bez możliwości udziału w pracach komisji i bez kontroli nad tym, co się dzieje w służbach specjalnych - powiedział poseł PO Marek Wójcik (fot. facebook.com/marek.wojcik.strona)

To zdanie posłów PO. Według nich taki właśnie cel ma zaproponowane przez PiS zmniejszenie z 9 do 7 maksymalnej liczby członków speckomisji i zniesienia jej rotacyjnego przewodnictwa.

Poseł PO Marek Wójcik przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie, że PiS przy okazji zmian w Regulaminie Sejmu "próbuje przemycić ograniczenie sejmowej kontroli nad służbami specjalnymi".

- PiS proponuje po pierwsze ograniczenie liczby członków speckomisji, co będzie skutkowało tym, że któryś z klubów opozycyjnych pozostanie bez możliwości udziału w pracach komisji i bez kontroli nad tym, co się dzieje w służbach specjalnych - powiedział Wójcik.

Druga zmiana zaproponowana przez PiS - kontynuował poseł PO - to likwidacja "sprawdzonej, wprowadzonej za czasów koalicji PO-PSL zasady rotacyjnego przewodnictwa w komisji ds. służb specjalnych". "PiS proponuje wprowadzenie stałego przewodniczącego. Naszym zdaniem ograniczy to dostęp klubów opozycyjnych do możliwości planowania pracy komisji ds. służb specjalnych" - ocenił Wójcik.

Tomasz Głogowski (PO) zapowiedział, że Platforma podczas drugiego czytania projektu zmian w Regulaminie Sejmu będzie wnosić poprawki dotyczące tego, aby zachować 9-osobowy skład speckomisji oraz rotacyjność jej przewodniczącego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA