REKLAMA

PiS już przygotowuje się do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Ma plan

 • Autor: PAP/AT
 • 21 stycznia 2017 19:45
PiS już przygotowuje się do wyborów samorządowych i parlamentarnych. Ma plan Wybory samorządowe 2018: PiS planuje powołanie wojewódzkich struktur, które mają przeprowadzać kampanię wyborczą w okręgach (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

• PiS musi zrealizować dwa plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne parlamentarne w 2019 r. - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
• Jak podkreślił, partia musi poprawić swoją pozycję w samorządach.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w sobotę (21 stycznia) z działaczami partii w Łódzkiem. Na zamkniętym dla mediów spotkaniu mówił o przygotowaniach do wyborów samorządowych i reformie mediów.

Po spotkaniu, z dziennikarzami rozmawiała szefowa struktur partii w okręgu łódzkim posłanka Joanna Kopcińska. Poinformował, że do Łodzi na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskimi przyjechali działacze PiS z okręgów: łódzkiego, sieradzkiego i piotrkowskiego. Dotyczyło ono, przeglądu struktur, mobilizacji przed nadchodzącymi wyborami, najpierw samorządowymi a później parlamentarnymi.

"Mowa była o powołaniu wojewódzkich struktur, które mają przeprowadzać kampanię w okręgach z naszego regionu" - powiedziała posłanka. Jak dodała, w każdym okręgu zostanie wyznaczony pełnomocnik do spraw wyborów z parlamentarzystów, tzw. pierwszacy, którzy pełnią w tej chwili swoją pierwszą kadencję w Sejmie. Osoby te będą odpowiedzialne za kampanię w woj. łódzkim, w poszczególnych okręgach.

Zdaniem Kopcińskiej było to bardzo dobre, ważne spotkanie, choć krótkie. Z tego też powodu wiele osób było rozczarowanych, bo nie mogło zadać pytania. Poinformowała, że w najbliższym czasie, prezes Kaczyński planuje kolejne odwiedziny w regionie łódzkim - prawdopodobnie w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim

"To cieszy, bo takie bezpośrednie spotkania, taka bezpośrednia wymiana zdań między osobami pracującymi, tu na miejscu i władzami partii, to wymiana doświadczeń. Władze partii oceniają poniekąd, to co my robimy na co dzień, my słuchamy uwag, wytycznych, dzielimy się tym, czego być może władze partii nie widzą, bo nie mogą, bo ich tu na co dzień nie ma" - podkreśliła posłanka.

Jak przyznała, dzięki takiemu spotkaniu ona sama dowiedziała się np. o tym, że w Sieradzu, żaden nauczyciel nie straci pracy po wprowadzeniu reformy edukacji. Według posłanki rozmawiano również m.in. o reformie ochrony zdrowia.

"Wątpliwościami, którymi dzielą się z nami na naszych dyżurach mieszkańcy dzieliliśmy się z władzami partii. Pan prezes mobilizował do jeszcze cięższej pracy. Widzi to, co robimy, ale mówi, że możemy to robić jeszcze lepiej i jeszcze więcej" - mówiła. Pytana, czy było "jakieś dyscyplinowanie działaczy ze strony Jarosława Kaczyńskiego" odpowiedziała, że nie; nikt nie został skarcony.

Fragmenty sobotniego wystąpienia Kaczyńskiego w Łodzi zamieszczono na Twitterze PiS. Kaczyński mówił, że partia musi zrealizować dwa plany: wybory samorządowe 2018 r. oraz kolejne w 2019 r. Jak podkreślił, PiS musi poprawić swoją pozycję w samorządach. Zwrócił też uwagę, że reforma edukacji to trudne zadanie i wsparcie samorządów jest bardzo ważne.

"Chcemy ustabilizowania władzy w Polsce" - podkreślił lider PiS. Jak dodał, równowaga sił jest potrzebna w demokratycznym państwie. Zapowiedziała też, że PiS chce dać szansę młodym posłom. Prezes PiS zauważył, że dziś partie w Europie są dużo mniejsze niż kiedyś. Rozbudowa struktur jest bardzo ważna - zaznaczył.

"Potrzebna jest reforma mediów, chcemy, aby dążyli oni do prawdy a nie opowiadali się za jedną stroną" - podkreślił Kaczyński.

Przed budynkiem gdzie odbywało się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z politykami PiS protestowało kilkadziesiąt osób, m.in. działaczy KOD i PO.

Jarosław Kaczyński po spotkaniu w Łodzi pojechał do Katowic.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • niemieckipies 2017-01-22 15:18:07
  "Platforma" i "kod", to są kundle, które szczekają, kiedy idzie Karawana.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA