REKLAMA

PiS: Mazurek i Dworczyk atakują Lewandowskiego za słowa o Aleppo

  • Autor: GP/PAP
  • 15 grudnia 2016 11:08
PiS: Mazurek i Dworczyk atakują Lewandowskiego za słowa o Aleppo Posłowie PiS w Sejmie na konferencji prasowej. (fot.:twitter.com/pisorgpl)

• Po tym jak w Parlamencie Europejskim Janusz Lewandowski (PO) porównał sytuację w Polsce do tragedii w Aleppo (Syria), posłowie PiS skrytykowali taki język.
• Posłowie Beata Mazurek i Michał Dworczyk chcą od PO odcięcia się od polityka, który przemawiał w Strasburgu.
• Debata w Europarlamencie odbyła się 14 grudnia.

W czwartek (15 grudnia) posłowie PiS Beata MazurekMichał Dworczyk atakowali za ton w jakim wypowiadają się niektórzy politycy formacji opozycyjnych. Zbulwersowało ich najbardziej to, że niektórzy mają czelność mówić o sytuacji polityczno-społecznej w Polsce, jak o Aleppo. Takiego stwierdzenia użył w czasie środowej debaty w Parlamencie Europejskim europoseł PO, były komisarz Unii, Janusz Lewandowski.

Aleppo to jedno z kluczowych miast Syrii. Toczyły się w nim krwawe i niehumanitarne walki między siłami rządowymi tego kraju i opozycją. Informacje organizacji humanitarnych sugerują, że w połowie grudnia doszło w tym mieście do masakry. Miasto jest pod kontrolą sił prorządowych wspieranych przez Rosję.

- Zestawienie dramatycznej sytuacji w Aleppo z Polską to brak elementarnej odpowiedzialności za słowa - mówił poseł Dworczyk. Podkreślał, że Apeluje do Platformy o zdecydowane odcięcie się od wypowiedzi europejskiego polityka partii.

Beata Mazurek nazwała takie "nieodpowiedzialne" używanie słów rozgrywką polityczną, grą. Wedle poseł PiS w środę posunięto się do cynicznych wypowiedzi, które nie mają miejsca w debacie publicznej.

Czytaj też: Odbyła się kolejna konferencja PO w ramach gabinetu cieni partii

Lewandowski w Europarlamencie mówił:

- Ta władza (to o PiS - red.) wzięła się z demokratycznego mandatu, ale mandat mniej niż 20 proc. uprawnionych do głosowania nie usprawiedliwia kroczącego zamachu stanu na instytucje państwa prawa, społeczeństwa obywatelskiego, zdrowej gospodarki, nie usprawiedliwia rujnowania pozycji Polski w świecie. - Lewandowski wypowiadał się w imieniu Europejskiej Partii Ludowej (EPP).

Jak podkreślał o Polsce rozmawiano już pięć razy.

- Jesteśmy chorym ogniwem tej wspólnoty; cenę płaci cała Polska. To wspaniałe dzieło milionów Polaków, jakim jest Polska ćwierćwiecza, nie zasługuje na płacenie tak wielkiej ceny za nadużycia władzy - mówił polityk PO.

O tym co o sytuacji w Polsce mówił przedstawiciel Komisji Europejskiej Frans Timmermans przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Były PO 2016-12-15 11:42:53
    To co poseł Lewandowski powiedział jest dowodem na to że PO ten na górze rozum odebrał postradali rozum ,ja kończę popieranie tej formacji PO na zawsze .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA