REKLAMA

PiS obiecuje niepełnosprawnym: nie tylko dodatkowe pieniądze

  • Autor: TM
  • 19 października 2015 13:05
PiS obiecuje niepełnosprawnym: nie tylko dodatkowe pieniądze Poseł obiecuje m.in. dodatkowe wsparcie ze środków publicznych. Fot. facebook.com

Autorski program pomocy dla osób niepełnosprawnych przedstawił poseł PiS Bogdan Rzońca.

Poseł proponuje m.in. zmiany prawne, które mają ułatwić życie niepełnosprawnym.

Wsparcie nie tylko z budżetu

Będę apelował o ustawowe oddzielenie zatrudniania od rehabilitacji zawodowej, wraz z jasnym określeniem różnych i niezależnych od siebie źródeł ich finansowania - deklaruje.

Podkreśla też niezwykle ważną rolę warsztatów i ZAZ.

Jako lokalne przedsiębiorstwa społeczne winny być wspierane nie tylko z budżetu PFRON i samorządu, ale także przez lokalne urzędy i instytucje poprzez zamówienia publiczne - twierdzi.

Zamierza także poprawić sytuację chronionego i otwartego rynku pracy. Obiecuje m.in. dodatkowe wsparcie ze środków publicznych.

Każdy pracodawca, który zatrudnia osoby niepełnosprawne powinien odczuwać szacunek i uznanie państwa, i mieć od niego wsparcie prawne i finansowe poprzez m.in. ustawowe zapisy gwarantujące, w kilkuletniej perspektywie, niezmienność przepisów dot. poziomu i wymogów osiągania wsparcia – uważa poseł PiS.

Renciści bez limitów

Kolejny jego pomysł to poprawa sytuacji finansowej PFRON m.in. przez zwiększenie ściągalności i uszczelnienie wydatków Funduszu.

Podejmę działania na rzecz zniesienia limitów dorabiania przez rencistów lub ograniczenia ich skutków przez ustanowienie jednego poziomu i zasady ”złotówka potrącenia, za złotówkę przekroczenia”- deklaruje.

Zamierza także walczyć o wcześniejsze i dobrowolne przechodzenia osób niepełnosprawnych na emeryturę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Julian 2015-10-21 08:25:36
    No tak jeszcze więcej dla pracodawców co nas okradaja jak mogą .Pan nie zna realiów osób zatrudnionych w tzw ZPCH .skąd wiedza taka .PFRON ma dać Niepełnosprawnych a nie pracodawcy!!!!!!!!! dotuje od 3tys zł a nam pracodawca wyrywa wszystko żadnych dodatków!!!! Czy pan też ogląda niepełnosprawnych z pendolino?PO % milionow niepelnosprawnych,w polowa pracujaca ponad siły! nie z rehabilitacji ale z musu braku srodkow do zycia .Mojego pracodawce guzik pchodzi niepelnosprawny ..pyta tylko a A KTÓRA GRUPA INWALIDZKA????????? jak nie masz SYMBOLU to zrób inaczej cie zwolnia. Taka jest rzeczywistosc a nie widok z pendolino.Pieniadze z PFRON to pieniadze Niepelnosprawnego!!!!!
  • Genio 2015-10-20 13:29:48
    I ja mam wierzyć? Pracuje w ZPCH moja wypłata netto 1200zł pFRON dotuje mnie w wysokosci 2500zł + kontrahent płaci za moja prace .Pytam dlaczeo pieniadze z PFRON są dla pracodawcy?a nie płacą za noce święta Nic .Biorą pożyczki za zatrudnienie nas .Pracujemy jak zdrowi bo sie od nas wymaga na ludziach im nie zależy tylko na pieniądzach z PFRON.Niech pracodawca dostanie cos ale nie tyle! PFRON dla niepełnosprawnych nie dla pracodawcówREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA