REKLAMA

PiS planuje zmiany liderów w regionach

  • Autor: PAP/JS
  • 17 czerwca 2016 14:50
PiS planuje zmiany liderów w regionach Według rozmówców PAP w PiS zmiana może dotyczyć nawet połowy z nich, w tym obecnych ministrów (fot.:facebook.com/jacek.sasin.1)

• PiS planuje jesienią wymianę regionalnych liderów partii.
• Według rozmówców PAP w PiS zmiana może dotyczyć nawet połowy z nich, w tym obecnych ministrów.

W październiku lub pod koniec września PiS zamierza przeprowadzić wybory w 40 okręgach. Kierują nimi posłowie i członkowie rządu.

"Pojawiła się koncepcja wymiany. Mówi się o tym, że członkowie rządu są zbyt zajęci pracą w Radzie Ministrów, wobec tego nie mają czasu na pracę w terenie" - powiedział PAP polityk z władz PiS. Jak zastrzegł, "mogą jednak być wyjątki". "Część ministrów będzie chciała zachować władze w terenie, nie zawsze uda się znaleźć zaufanego zastępcę" - dodał.

Wśród ministrów, którzy obecnie szefują okręgom są m.in. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (okręg białostocki), minister w KPRM Adam Lipiński (koordynujący pracę trzech okręgów na Dolnym Śląsku), szef MON Antoni Macierewicz (okręg piotrkowski), minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk (koordynator w okręgu krakowskim), minister - koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (kieruje okręgiem warszawskim).

Polityk z władz partii powiedział PAP również, że "zmiany mogą też dotknąć pozostałych szefów" okręgów.

Czytaj też: Coraz lepsze notowania rządu Beaty Szydło

Według rozmówców PAP, kilku szefów okręgów będących posłami - zdaniem najważniejszych osób w partii, w tym prezesa - nie sprawdza się na tym stanowisku. "W kilku okręgach mamy problem, są duże konflikty personalne i tarcia. To trzeba zmienić" - powiedział PAP polityk PiS zasiadający w ścisłych władzach partii.

Według rozmówców PAP, być może partia zdecyduje się też na zmniejszenie liczby okręgów, które obecnie są dostosowane do okręgów wyborczych do Sejmu; miałoby powstać 16 dużych okręgów obejmujących województwa. Do tego potrzebna jest zmiana statutu, której dokonać może kongres PiS, który odbędzie się 2 lipca w Warszawie.

Po wyborach szefów struktur okręgowych, partia wiosną przyszłego roku planuje wybór władz na niższym szczeblu m.in. powiatowym.

Podczas lipcowego kongresu PiS wybrane zostaną krajowe władze partii: prezes, członkowie Rady Politycznej i partyjnego sądu dyscyplinarnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2016-06-17 21:08:54
    Brawo Panie Jacku! Krętaczy, dwulicowców sługusów dawnych komunistów jak i postkomunistów z SLD-PSL należy niezwłocznie wyeliminować. Poseł RP Jacek Sasin nalegamy nowym prezesem PiS!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA