REKLAMA

PIS: pokażemy, skąd weźmiemy 55 mld zł

  • Autor: TM
  • 19 października 2015 08:52
PIS: pokażemy, skąd weźmiemy 55 mld zł Pani prezes jest bardzo dobrze przygotowana swoim doświadczeniem – mówił Karczewski. Fot. facebook.com

Jeszcze w tym tygodniu PiS pokaże, skąd weźmie 55 mld zł na realizację obietnic wyborczych. Pokażemy na specjalnej konferencji. Pani Beata Szydło to pokaże – stwierdził Stanisław Karczewski w TVP Info.

Szef sztabu wyborczego PiS zapewnił, że jest spokojny o wynik spotkania Kopacz–Szydło, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 20.

Jestem bardzo dobrej myśli, bo pani prezes jest bardzo dobrze przygotowana swoim doświadczeniem - mówił.

Tak sfinansujemy obietnice

Karczewski obiecał, że jego partia jeszcze w tym tygodniu przedstawi opinii publicznej wyliczenia dotyczące sposobu finansowania jej obietnic wyborczych. Według wyliczeń ekspertów, na ich realizację potrzeba 55 mld zł.

My nasze fundamentalne, flagowe pomysły pokazaliśmy. W tym tygodniu jeszcze raz pokażemy, skąd weźmiemy pieniądze. Zrobimy to - zapewniał Stanisław Karczewski.

Wicemarszałek Senatu odniósł się przy okazji do największego rywala, zarzucając mu brak przejrzystości w obietnicach wyborczych, również w latach ubiegłych.

Gdyby Platforma Obywatelska powiedziała w 2011 r. "tak, podwyższymy, bo potrzebne jest podwyższenie wieku emerytalnego”, udowadniałaby to obywatelom w sposób uczciwy i wiarygodny, to byłoby dobrze, ale tego nie zrobiła, bo Polaków trochę oszukała. A właściwie bardzo oszukała – przekonywał.

Decydująca debata

Pani Beata Szydło jest bardzo dobrze przygotowana. Spotykała się z ludźmi, spotykała się z różnymi środowiskami, także bardzo intensywnie pracowała - zapewniał szef sztabu wyborczego PiS.

Ja jestem bardzo dobrej myśli, bo pani prezes jest bardzo dobrze przygotowana swoim doświadczeniem - dodał.

Polityk pozytywnie ocenił także formułę spotkania.

To będzie rozmowa i bardzo dobrze, że będzie taka interakcja, żeby można było się wymieniać swoimi poglądami. My bardzo walczyliśmy o pakiet demokratyczny, żeby opozycja mogła pytać rząd. Tak jak jest w krajach anglosaskich, taki czas na pytania i odpowiedzi - mówił. 

Karczewski przyznał, że według niego poniedziałkowe spotkanie Kopacz-Szydło "może wpłynąć na wynik wyborów i wpłynie korzystnie dla Prawa i Sprawiedliwości”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • aaa 2015-10-19 09:47:21
    fascynujacym jest, ze PO nie potrafila tych pieniedzy znalezc. nawet zeby ukrasc... coz, najlatwiej byc w opozycji :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA