REKLAMA

PiS: Politycy opozycji mogą sobie protestować i wygadywać głupoty

 • Autor: PAP/AT
 • 17 lipca 2017 07:50
PiS: Politycy opozycji mogą sobie protestować i wygadywać głupoty Beata Mazurek oceniła, że szokuje udział sędziów w - jak podkreśliła - "partyjnej, politycznej demonstracji" (fot.twitter.com/MichalSzczerba)

Jak na kilkudniową mobilizację i zaangażowanie się całej totalnej opozycji i jej akolitów to frekwencja wydaje się mocno słaba. Niektórzy się śmieją, że nawet nie wszyscy działacze partyjni się stawili - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała niedzielną (16 lipca) demonstrację przed Sejmem, zorganizowaną przez opozycję w związku z planowaną przez PiS reformą sądownictwa.

"Demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze, politycy opozycji mogą sobie protestować i wygadywać nawet największe głupoty" - tak powiedziała Beata Mazurek.

"Jak na kilkudniową mobilizację i zaangażowanie się całej totalnej opozycji i jej akolitów z PO, Nowoczesnej, PSL, Partii Razem, SLD, KOD, to frekwencja wydaje się mocno słaba. Niektórzy się śmieją, że nawet nie wszyscy działacze partyjni się stawili" - powiedziała Mazurek.

"Uderza brutalny i agresywny język. Pojawia się wprost nawoływanie do przemocy kostką brukową, żeby walczyć z legalną i demokratycznie wybraną władzą - to szokuje i trzeba jasno powiedzieć - ci, którzy tak mówią, biorą odpowiedzialność za ewentualną przemoc i agresję" - dodała.

Mazurek oceniła również, że szokuje udział sędziów w - jak podkreśliła - "partyjnej, politycznej demonstracji".

Czytaj też: Ostre słowa do Kaczyńskiego: Nie jesteś Janukowyczem, nie masz dokąd uciec

"To tylko potwierdza jak bardzo reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna. Cel tej manifestacji i hasło jest jedno: elity III RP są zgodne w jednym - musi być tak, jak było, demokracja jest wtedy, gdy my rządzimy" - podkreśliła rzecznik PiS.

Kilka tys. przedstawicieli opozycji - m.in. KOD - protestowało w niedzielę przed Sejmem przeciw planom zmian w sądownictwie. Pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego padły zarzuty "zaprowadzenia dyktatury" i groźby "rozliczenia". O prezydencie RP zgromadzeni skandowali: "będziesz siedział".

Demonstrację zorganizowały partie i środowiska opozycyjne, m.in. PO, Nowoczesna, KOD, Obywatele RP, Partia Razem.

Według szacunków policji protest przed Sejmem zgromadził ok. 4,5 tys. osób; policja nie zanotowała incydentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • marynarz 2017-07-18 11:18:49
  Ci co twierdzą, że Ziobro będzie miał władzę w jednej garści i paragrafy jako haki na każdego, nawet na Kaczyńskiego, to nie tylko sromotnie się mylą ale po prostu świadomie uprawiają szarą a właściwie czarną propagandę anty PiS. Sięgają do metod, które w Polsce były stosowane w okresie okupacji hitlerowskiej. Jak nie można było wroga zwalczyć, to należało go przynajmniej ośmieszyć. I to poprawiało jedynie samopoczucie Narodu. Nic więcej, bo wszystko i tak wygrywał okupant. Rosjanie z ówczesnego ZSRR, stosowali wobec okupowanych Narodów inną propagandę, którą głosili tak: "Jak nie możesz wroga zwalczyć, musisz go pokochać". Schetyna, Petru i Rabiej, muszą te dwie teorie wziąć pod uwagę, bo grozi im jeszcze trzecia teoria, pochodząca z Indii od Mahatmy Ghandiego, która mówi że: "Najpierw Was lekceważą, potem ośmieszają a następnie walczą i wtedy Wygrywacie". Pa, pa "totalna" opozycjo. Jedźcie lepiej do Rostoku nad morze i odpoczywajcie, bo w Warszawie, jesteście skończeni.
 • Roman Kafel 2017-07-17 17:49:26
  "Opozycja":-)))) od przybiera pozy???.... jest w panice.... Swiadczy o tym udzial Balcrowicza! sady ,ktore mialy sie same oczyscic..byly z zamierzenia gwarantem Przemian ustrojowych i przeksztalcen wlasnosciowych ,czyli oligarchacji PRLu poprzez uwlaszczenie nomenklatury z jej najlesza elita bijacego serca PZPR czyli WSI-okami:-))) Ta opozycja ma naprawde duzo do stracenia:-) A co do PIS...w chwili obecnej PiS moze zrobic co chce....NATO mialo ochronic zlodzieji oligarchow...ale Amerykanie beda pilnowac , ale zeby nie kradli drewna na stosy:-))) PiS moze ich oskarzyc o czary...i osadzic w majstacie prawa....i spalic publicznie... i jesli nie zrobi to PiS...to zrobia to z PiSem:-))) ONI tzn opozycjonisci....tak ci, ktorzy sie oparli i opieraja na tym ......co ukradli likwidujac PRL....
 • eugeniusz 2017-07-17 15:38:10
  Pani Beatko, jest jedna rzecz co szkodzi kobiecie wybitnie. GADULSTWO Nikt tego nie cierpi, ale są kobiety, które, nie wiedzieć dlaczego, mają lufę karabinu naładowaną nieustannie nową amunicją. A jak wiadomo: kobieta strzela, Pan Bóg kule nosi. Ale, ale, wśród kul są i ślepaki To taka co, co nieco rani, ale śmiech wywołuje Taki śmiech to Pani słowa o... niepłaceniu abonamentu! Dlatego śmiejmy się wszyscy z GADULSTWA Pani Beatki. Najlepsze co można w Polsce dziś uczynić... pozwolić Pani Beatce mówić, mówić, mówić... Nie jest to, co prawda, gadka Lucjana R. ale... jak w TV gada Beatka, można ściszyć TV, wizję zostawiając i... zrobić sobie w tym czasie np. jajeczniczkę, nałożyć na porcelanę, trzepnąć pięćdziesiątkę wstępną, zjeść, sprzątnąć po sobie, trzepnąć drugą, a... Pani Beatka gada, gada, gada... bez fonii! Bingo!
 • szl 2017-07-17 13:05:55
  Ta rzecznik niech się nie śmieje, bo śmieje się ten co się śmieje ostatni.
 • boję się o pana prezesa 2017-07-17 12:11:49
  Opozycja demonstruje chcąc chronić pana Kaczyńskiego. Przecież jeśli pan Ziobro będzie miał całą władze w swoim ręku to może na zasadzie mam człowieka to i paragraf się znajdzie więc prokuratorzy wykonają polecenie pana Ziobry oskarżą pana prezesa a sędziowie skarzą go na taki wyrok jaki zażąda pan Ziobro. Niech pan prezes nie zapomina, że kiedyś upokorzył pana Ziobrę a ten ma to w pamięci i nigdy mu nie wybaczy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA