REKLAMA

PiS przekazał do Sejmu projekt nowej ustawy medialnej

  • Autor: GP
  • 21 kwietnia 2016 10:34
PiS przekazał do Sejmu projekt nowej ustawy medialnej Krzysztof Czabański ma duże doświadczenie w mediach, pracował jako dziennikarz i publicysta. (fot.:facebook.com/czabanski.krzysztof)

Krzysztof Czabański, który odpowiada za politykę medialną większości parlamentarnej poinformował, że do Sejmu wpłynął projekt tzw. dużej ustawy medialnej.

Na portalu społecznościowym Twitter wiceminister Krzysztof Czabański poinformował, że do Sejmu wpłynął nowy projekt poselski. Wpis pojawił się w czwartek (21 kwietnia). Jest to tzw. duża ustawa medialna, która ma w swoich podstawowych założeniach zmienić TVP, Polskie Radio i PAP w media narodowe.

Źródło: twitter.com
Jednym ze znanych szczegółów nowej ustawy jest kontrowersyjne zwolnienie dziennikarzy zatrudnionych w mediach publicznych, którzy następnie mają zostać zatrudnieni w nowych spółkach. Pomysł ten ostro skrytykowały organizacje zawodowe pracowników mediów.

Przeczytaj: Elżbieta Kruk będzie referować Sejmowi nowe prawo medialne

Na Facebooku Czabański doprecyzował, jakie ustawy trafiły do Marszałka Sejmu.

Źródło: facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA