REKLAMA

PiS ściągnie do siebie posłów opozycji? Koniec klubu PSL?

  • Autor: MN
  • 28 lipca 2017 12:34
PiS ściągnie do siebie posłów opozycji? Koniec klubu PSL? PiS przeciągnie opozycjonistów na swoją stronę? (fot. Jarosław Kaczyński, YouTube)

Prawo i Sprawiedliwość ma prowadzić rozmowy z posłami różnych opozycyjnych klubów, których chce przeciągnąć na swoją stronę.

• Chodzi o posłów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i klubu Kukiz’15 – donosi „Rzeczpospolita”.

• Szczególnie zagrożony jest w tej sytuacji klub PSL, który po odejściu kolejnych członków może przeistoczyć się w koło parlamentarne.

• PiS ma wzmacniać swoje szeregi przed jesiennymi głosowaniami, gdy do Sejmu powróci m.in. temat zmian w sądownictwie.

Dwóch posłów PO, dwóch posłów PSL i pięciu posłów Kukiz’15 chce przeciągnąć na swoją stronę Prawo i Sprawiedliwości – donosi „Rzeczpospolita”.

Dziennik opisuje, że to wyjątkowo groźna sytuacja szczególnie dla PSL. Ostatnio z klubem pożegnała się Andżelika Możdżanowska, a odejście kolejnych posłów sprawi, że klub przeistoczy się w koło parlamentarne (co najmniej 15 posłów potrzeba do utworzenia klubu).

Podbieranie posłów z innych klubów miałoby na celu również osłabienie całej opozycji odbierając jej czas w debatach parlamentarnych.

Czytaj też: Inwigilacja opozycji: Nowoczesna chce działania prokuratury, jest wniosek

Partia Jarosława Kaczyńskiego podobno przymierza się także do posłów niezależnych, ale w tym przypadku sytuacja ma być trudniejsza. Wśród posłów, których raczej nie uda się przeciągnąć na stronę PiS-u padają takie nazwiska jak Liroy-Marzec, Winnicki czy Klawiter.

Nowi posłowie w szeregach PiS mieliby oczywiście popierać ustawy zgłaszane przez obóz rządzący.  „Rzeczpospolita” podaje, że przeciągnięcie posłów na swoją stronę jest szczególnie ważne przed newralgicznymi głosowaniami do których dojdzie jesienią.

Chodzi o powrót do tematu zmian w sądownictwie, dekoncentrację mediów i niewykluczone, że również o zmiany w ordynacji wyborczej. Według doniesień dziennika, temat przeciągania posłów na swoją stronę jest już obecny od dłuższego czasu, ale ostatnio rozmowy znacząco przyspieszyły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • gwi 2017-07-29 02:05:32
    Do Polska się przebudziła!: Tonący PiS? Sądząc po wynikach budżetowych oraz sądażowych jest odwrotnie.... Więcej realizmu proszę!
  • Polska się przebudziła! 2017-07-28 17:30:49
    Czy się nabiorą i chcą pójść na dno z tonącym okrętem PiS wątpię , opozycja jest bardziej stabilna na przyszłość jak cala prawica po której zostanie smród i skowyt przed tym co ich najpóźniej za dwa lata czeka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA