REKLAMA

PiS w nowym spocie przestrzega przed Platformą Obywatelską

  • Autor: PAP/MN
  • 06 maja 2017 13:19
PiS w nowym spocie przestrzega przed Platformą Obywatelską PiS w spocie przypomina wypowiedzi polityków PO m.in. o 500 plus, wieku emerytalnym i imigrantach. (fot. PiS/Twitter)

Prawo i Sprawiedliwość błyskawicznie odpowiedziało na spot Platformy Obywatelskiej przed Marszem Wolności.

• Nowy spot PiS opublikowano w mediach społecznościowych pod hasłem "czy chcesz, żeby politycy PO urealnili twoje sprawy?".

• W spocie PiS nawiązuje do wypowiedzi polityków PO na temat wieku emerytalnego czy programu Rodzina 500 plus. 

• Wcześniej PO opublikowała spot na swoich stronach, w którym nawiązywano do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o "gorszym sorcie". 

"Gdy oni będą rządzić urealnią wiek emerytalny, czyli go podwyższą?" - brzmi pierwsze pytanie w spocie PiS. W tym momencie pojawia się wypowiedź przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny: "Trzeba urealnić ten wiek emerytalny". Po niej następuje stwierdzenie głównego ekonomisty PO prof. Andrzeja Rzońcy: "Urealnić to znaczy urealnić".

"Urealnią 500 plus, czyli je zlikwidują?" - to kolejne pytanie w spocie. Zderzone jest z wypowiedzią b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, który mówi: "To jest najgłupszy sposób wydania pieniędzy publicznych".

W dalszej części spotu pojawiają się kolejne pytania: "Urealnią sprawę imigrantów, czyli przyjmą każdą liczbę?, Urealnią sprawiedliwość, czyli zlikwidują IPN i CBA?, Urealnią polską demokrację, czyli będzie wstyd jak udadzą się zagranicę?, Urealnią język miłości, czyli wróci pycha i arogancja?".

Spot kończy się pytaniem: "Czy chcesz, żeby urealnili twoje sprawy?".

W piątek PO upubliczniła w internecie spot zachęcający do udziału w "Marszu Wolności", który przejdzie w sobotę ulicami Warszawy. W materiale widzimy matkę z kilkuletnią córką. Bohaterki 30-sekundowego filmu szykują się do wyjścia z domu. "Mamo, a co to jest gorszy sort?" - pyta dziewczynka. "Hmmm... Wiesz co? To jesteśmy my - ja, tata, ty" - odpowiada jej mama. "A babcia?" - dopytuje dziecko. "Babcia to na pewno" - śmieje się kobieta.

Dalej dziewczynka dopytuje co właściwie znaczy "gorszy sort". "Wiesz co? taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on" - tłumaczy mama. "Trzeba mu powiedzieć, że to jest nieprawda" - przekonuje kilkulatka. "To chodź, razem mu powiemy" - proponuje mama, po czym obie biorą biało-czerwoną flagę i wychodzą z domu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA