REKLAMA

PiS wycofuje projekt ws. podwyżek wynagrodzeń

  • Autor: PAP
  • 20 lipca 2016 20:22
PiS wycofuje projekt ws. podwyżek wynagrodzeń Projekt złożony w poniedziałek przez klub PiS przewidywał, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie będą uzależnione od sytuacji gospodarczej. (Fot. Wikimedia, lic. domena publiczna)

Poseł Łukasz Schreiber (PiS) poinformował, że klub PiS po konsultacji wycofuje projekt ws. podwyżek wynagrodzeń m.in. dla premiera i ministrów. Dodał, że klub złoży nowy projekt w tej sprawie ograniczający podwyżki.

- Po konsultacjach i na polecenie władz partii wycofujemy projekt grupy posłów. Wycofujemy go spod obrad Sejmu. Po drugie będzie złożony drugi projekt, który znacząco ogranicza wszystkie podwyżki. Co najważniejsze dla posłów nie będzie żadnych podwyżek. Wycofujemy się z jakiejkolwiek podwyżki dla posłów i senatorów - powiedział dziennikarzom w Sejmie poseł Schreiber.

Projekt złożony w poniedziałek przez klub PiS przewidywał, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie będą uzależnione od sytuacji gospodarczej. Projektowane rozwiązanie dotyczyło ma m.in. prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, wojewodów, szefa NBP, prezesa NIK i NBP, a także posłów i senatorów.

Czytaj też: Premier Beata Szydło przeciwna podwyżkom proponowanym przez PiS

Projekt przewidywał również wprowadzenie wynagrodzenia dla małżonki prezydenta; miałoby ono wynosić 55 proc. wynagrodzenia przysługującego prezydentowi.

Poseł PiS Łukasz Schreiber prezentując we wtorek (19 lipca) projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe przyznał, że w obecnej sytuacji gospodarczej, wprowadzenie proponowanych rozwiązań oznacza kilkutysięczne podwyżki m.in. dla premier Beaty Szydło i ministrów.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się we wtorek (19 lipca) wieczorem w Sejmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • martin 2016-07-21 06:56:22
    Nie ma co tu komentować , PiS- owcy powinni najpierw pomyśleć a następnie takie aroganckie programy przedstawiać ,OK , ludzie by znieśli jakoś małe podwyżki dla ministrów , premiera , pierwszej damy , dla posłów żadnych podwyżek bo większość to darmozjady nic nie robiące , to tło dla innychREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA