REKLAMA

PiS wysyła obserwatora na spotkanie PO, PSL i Nowoczesnej o Trybunale

  • Autor: PAP/GP
  • 20 maja 2016 07:36
PiS wysyła obserwatora na spotkanie PO, PSL i Nowoczesnej o Trybunale Beata Mazurek w Sejmie udzielająca komentarza dla dziennikarzy. (fot.:pis.org.pl)

Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja), że we wtorkowym spotkaniu ws. Trybunału Konstytucyjnego, organizowanym przez trzy kluby opozycyjne, z ramienia PiS będzie uczestniczył obserwator.

Mazurek, pytana o udział przedstawicieli PiS we wtorkowym spotkaniu, powiedziała, że z ramienia PiS będzie uczestniczył obserwator. Dopytywana, kto to będzie, nie podała szczegółów.

Wcześniej szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz napisał na Twitterze, że PiS przyjęło nasze wspólne zaproszenie na wtorkowe spotkanie ws. TK.

We wtorek PO, PSL i Nowoczesna organizują spotkanie dotyczące sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Pierwotnie było ono planowane w środę 18 maja, ale zostało przełożone - jak mówili liderzy opozycji - z powodu środowej decyzji KE ws. Polski.

- Ponawiamy zaproszenie do wszystkich klubów parlamentarnych, również do pani premier Beaty Szydło, do prezesa Kaczyńskiego. Zapraszamy na wtorek, na godz. 14. Trzeba odpowiedzieć na ten apel Komisji Europejskiej - mówił w środę szef Stronnictwa. Przekonywał, że kryzys konstytucyjny nie służy Polsce i najwyższy czas go zakończyć. - Wzywamy wszystkich do uczestnictwa w tym spotkaniu - zaznaczał Kosiniak-Kamysz.

Czytaj: Zwolennicy PiS są zadowoleni z działań partii i rządu, zobacz sondaż

Szef PO Grzegorz Schetyna powiedział, że opozycja chce dać rządowi i Prawu i Sprawiedliwości szansę na to, by wspólnie rozwiązać spór wokół TK. Z kolei lider Nowoczesnej Ryszard Petru podkreślił, że tego typu stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie Polski nie było do tej pory.

Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na podjęcie działań zmierzających do usunięcia zastrzeżeń dotyczących TK, wskazując, że jeśli do tego dnia to się nie stanie, przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju. W odpowiedzi na to wiceszef MSZ Konrad Szymański powiedział dziennikarzom, że KE nie postawiła Polsce ultimatum. Trudno oczekiwać, żeby do poniedziałku doszło do jakichś przełomowych wydarzeń ws. TK - dodał.

Szymański ocenił zarazem, że komunikacja między Warszawą a Brukselą jest "bardzo przyjazna", a oczekiwanie, by konsultacje ws. TK przebiegały intensywniej, podzielają obie strony rozmów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA