REKLAMA

PiS: Zamachu na KRUS nie będzie

 • Autor: PAP
 • 28 października 2015 16:46
PiS: Zamachu na KRUS nie będzie Nie będzie podatku dochodowego dla rolników, KRUS zostaje - to stanowisko PiS (fot. Dariusz Gąszczyk/CC BY 2.0/Flickr)

Krzysztof Ardanowski wymieniany jako jeden z kandydatów na ministra rolnictwa odpowiada, co PiS zaoferuje rolnikom.

- Na razie nie będzie podatku dochodowego dla rolników. Podatek rolny się sprawdził, jest on podatkiem czasem uważanym jako niesprawiedliwy, bo nawet nie uzyskując dochodów, trzeba płacić. Stopniowo, za kilka lat, możemy wprowadzać alternatywny podatek w postaci dobrowolnego przechodzenia na podatek dochodowy. Ale to rolnicy mają o tym zadecydować. Reformy systemu podatkowego dla rolników nie będzie - powiedział Ardanowski, przedstawiając program rolny swojej partii.

Zaznaczył, że PiS nie zamierza też likwidować KRUS. - Nie ma potrzeby zmieniać ustawy, a jedynie usunąć osoby, które mają dochody poza rolnictwem, w istotnym dziale w dochodach ogólnych, by nie korzystali z preferencji KRUS-owskiej. Zamachu na KRUS nie będzie - oświadczył.

Planowane są natomiast zmiany w administracji - to zamiar połączenia trzech agencji rolnych (ARR, ARiMR i ANR) oraz doradztwa rolniczego, które obecnie jest w gestii samorządów, w Agencję Rozwoju Obszarów Wiejskich. - Wydaje się, że takie rozwiązanie pozwoliłoby zmniejszyć koszty i uprościć różnego rodzaju biurokratyczne problemy, które w tej chwili rolnicy zgłaszają - podkreślił Ardanowski. Jak dodał, ma to być struktura z wydzielonymi pionami, ale z jednym prezesem i zarządem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • IQ 2015-10-28 17:49:48
  Do ekolog: co pier...lisz za farmazony, to jakiś bełkot, niczy kukiz.
 • IQ 2015-10-28 17:20:04
  pewno, jasne, dalej społęczeństwo będzie dotować krusowców, to ku,,wa skandal, ale przecież trzeba utrzymać wyborców ze wsi. Tak to się będzie właśnie działo, najwięcej stracą uczciwe i ciężko pracujący, a górnicy, rolnicy zusowscy, i inne pseudo fachowcy z przywilejami będą żyć na koszt podatnika, A jeba... pies ten p.s.
 • ekolog 2015-10-28 17:15:16
  Na poczatek dobrze, ... dlaczego dotuje sie rolnikow, ktorzy truja srodowisko naturalne? Zeby ludzie byli zdrowsi, Panstwo winne dotowac szczegolnie gospodarstwa ekologiczne, im wiecej zdrowego spoleczenstwa tym mniej obciazen sluzby zdrowia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA