REKLAMA

PiS złożył wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2016 09:22
PiS złożył wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold Klub PiS złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold - poinformował wicemarszałek Ryszard Terlecki (fot. mat. pras.)

• Klub PiS złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold - poinformował wicemarszałek Ryszard Terlecki.
• Pierwsze czytanie projektu uchwały odbędzie się w środę po południu.
• Szefową komisji ma być Małgorzata Wassermann (PiS).

W skład komisji wejdą przedstawiciele trzech największych klubów - dodał Terlecki.

Premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu przedstawili w maju w Sejmie raport podsumowujący rządy koalicji PO-PSL. Szefowa rządu zapowiedziała wówczas, że zwróci się do Sejmu o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

Zobacz: Podatek łączący PIT oraz składki na NFZ i ZUS od 1 stycznia 2018 r.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - od 6 do nawet 16,5 proc. w skali roku - które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. 13 sierpnia 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA