REKLAMA

PK: Jedna osoba usłyszała zarzuty ws. przygotowań do usunięcia szefa MON

 • Autor: PAP/JS
 • 07 sierpnia 2017 14:44
PK: Jedna osoba usłyszała zarzuty ws. przygotowań do usunięcia szefa MON Antoni Macierewicz (fot.mon.gov.pl)

Jedna osoba usłyszała zarzut w sprawie "przygotowań do usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację" szefa MON Antoniego Macierewicza - poinformowała Prokuratura Krajowa. Śledztwo, wszczęte w marcu br., nadzoruje małopolski wydział zamiejscowy PK.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik wskazała, że śledztwo wszczęto z art. 128 Kk, który dotyczy "czynienia przygotowań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację", w tym przypadku ministra obrony narodowej. Grozi za to pięciu lat więzienia.

"Te przygotowania polegały na zbieraniu informacji dotyczących miejsca zamieszkania i wykonywania czynności urzędowych wymienionej osoby" - dodała. Zaznaczyła równocześnie, że ze względu na "uzasadnione wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanego zlecono przeprowadzenie badań sądowo-psychiatrycznych".

Bialik dodała, że obecnie trwa zbieranie i uzupełnianie materiału dowodowego.

O sprawie poinformowały "Gazeta Wyborcza" i RMF FM. Powołano się przy tym na mieszkańca Poznania, który w tej sprawie był przesłuchiwany przez policję w Krakowie. Miał być pytany m.in. o wpisy zamieszczone w lutym br. na jednym z portali społecznościowych. Jeden z internautów miał pytać, czy ktoś wie gdzie mieszka Antoni Macierewicz. Inny - jak podaje gazeta - miał mu odpowiedzieć, żeby dał sobie spokój, bo i tak "sprawa zostanie załatwiona".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Bereza Kartuska 2017-08-09 08:51:16
  Do ube: Masz na myśli proletariuszy czy komunę? Jeżeli to drugie, pisz na adres: biuro@pis.org.pl
 • ube 2017-08-09 01:35:40
  Do Bereza Kartuska: proletar. wszystkich krajów już możecie samodzielnie myśleć, strach ma wielkie oczy
 • ob. 2017-08-08 16:48:39
  Do Bereza Kartuska: bereziu, nie bój się, jak jesteś czysta, tak czuje moje serce:włos z głowy tobie nie spadnie...
 • Wołek 2017-08-08 01:58:54
  jakos to dziwnie niewiarogodne, niezdarne
 • Bereza Kartuska 2017-08-07 14:56:59
  Oho, będą zamykać za to co jeden gość powiedział drugiemu na forum społecznościowym! trzeba będzie założyć jakiś duży obóz bo więzień nie starczy! Sam parę razy napisałem źle o Macierewiczu. Teraz mam stracha.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA