REKLAMA

PK: W środę o godz. 11 konferencja ws. katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 08 listopada 2016 18:08
PK: W środę o godz. 11 konferencja ws. katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154 zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.5)

W środę (9 listopada) o godz. 11 odbędzie się konferencja prasowa prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, podczas której poinformują oni o aktualnym stanie tego postępowania - zapowiedziała Prokuratura Krajowa.

Jak powiedział prok. Maciej Kujawski z działu prasowego PK, w konferencji weźmie udział zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek oraz prokuratorzy z Zespołu Śledczego nr 1 zajmującego się tą sprawą. "Tematem konferencji będzie stan śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem" - dodał.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie Tu-154 zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.

Przed miesiącem śledztwo zostało przedłużone do 31 grudnia 2017 r. Była to pierwsza decyzja o przedłużeniu tego postępowania, od kiedy prowadzi je zespół prokuratorów z Prokuratury Krajowej. Do początków kwietnia śledztwo prowadziła prokuratura wojskowa zlikwidowana po reformie prokuratury. Postawiła ona zarzuty dwóm kontrolerom lotów ze Smoleńska (dotychczas nie zdołano im ich przedstawić) oraz dwóm oficerom rozwiązanego po katastrofie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który zajmował się wówczas przewozem vipów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA