REKLAMA

PKW: mamy już siedem komitetów ogólnopolskich

  • Autor: PAP
  • 16 września 2015 11:34
PKW: mamy już siedem komitetów ogólnopolskich Liczba ogólnopolskich komitetów może wzrosnąć, bo trwa jeszcze proces rejestracji list - przypomina PKW. Fot. parlamentarny.pl

Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, ruch Kukiz'15, Partia Razem, PiS, PSL, partia KORWiN oraz Platforma Obywatelska - komitety tych siedmiu ugrupowań będą mogły wystawić kandydatów do Sejmu w całym kraju. Proces rejestracji list innych komitetów nadal trwa.

Z informacji na stronie PKW ze środy przed południem wynika, że te siedem komitetów zarejestrowało listy co najmniej w połowie okręgów wyborczych, co oznacza - zgodnie z Kodeksem wyborczym - że mogą wystawić kandydatów w całej Polsce.

Jeszcze więcej komitetów?

Liczba ogólnopolskich komitetów może wzrosnąć, bo trwa jeszcze proces rejestracji list.

Okręgowe komisje wyborcze o północy z wtorku na środę zakończyły przyjmowanie zgłoszeń list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów.

Będzie losowanie w PKW

Proces rejestracji - jak poinformuje PKW - powinien się zakończyć najpóźniej na początku przyszłego tygodnia. Także w przyszłym tygodniu odbędzie się w PKW losowanie numerów list.

Prawo do zgłaszania kandydatów na posłów i senatorów miało 117 komitetów wyborczych - wśród nich 26 komitetów partii politycznych i 89 komitetów wyborców, a także dwa komitety koalicyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA