REKLAMA

PKW: nieoficjalne wyniki, Bielsk Podlaski, Hajnówka. Kto senatorem?

  • Autor: PAP/ rof/ pz/
  • 26 października 2015 13:58
PKW: nieoficjalne wyniki, Bielsk Podlaski, Hajnówka. Kto senatorem? Tadeusz Romańczuk z PiS zdobył mandat senatora na Podlasiu. Fot. YouTube

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lewicy nie udało się utrzymać senatorskiego mandatu w okręgu nr 61 w województwie podlaskim. Przez dwie ostatnie kadencje senatorem z tego okręgu był Włodzimierz Cimoszewicz, który tym razem nie kandydował. Mandat zdobył Tadeusz Romańczuk z PiS.

Okręg obejmuje powiaty: hajnowski, bielski, siemiatycki i wysokomazowiecki.

O mandat senatorski ubiegało się tam tylko dwóch kandydatów: kandydat PiS, prezes spółdzielni mleczarskiej w Bielsku Podlaskim Tadeusz Romańczuk oraz Eugeniusz Czykwin, wieloletni podlaski poseł, reprezentant lewicy, choć teraz startujący z własnego komitetu wyborczego.

Inne ugrupowania nie wystawiły w tym okręgu własnych kandydatów; Zjednoczona Lewica, PO i PSL poparły Czykwina.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP w delegaturze KBW w Białymstoku, Tadeusz Romańczuk otrzymał 54,63 proc. ważnych głosów - poparło go 39 607 osób. Na Eugeniusza Czykwina oddano 45,37 proc. (32 896 głosów). Frekwencja wyborcza wyniosła 42,21 proc.

Przez dwie poprzednie kadencje senatorem niezależnym z tego okręgu był b. premier i minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz. W 2011 roku poparło go 39 095 osób. Tym razem Cimoszewicz nie kandydował. O miejsce w Senacie rywalizował z nim wówczas m.in. Jan Dobrzyński z PiS który teraz, z sąsiedniego okręgu wyborczego, zdobył mandat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA