REKLAMA

PKW: nieoficjalne wyniki: Mazury, Ełk. Kto senatorem?

  • Autor: PAP/ jwo/ par/
  • 26 października 2015 13:05
PKW: nieoficjalne wyniki: Mazury, Ełk. Kto senatorem? Małgorzata Kopiczko została senatorem z Mazur. Fot. PiS Olsztyn

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydatka PiS dyrektorka szkoły podstawowej w Ełku i radna tamtejszego powiatu Małgorzata Kopiczko została senatorem z okręgu nr 87 obejmującego teren Mazur. Pokonała Marka Konopkę z PO i startującego z własnego komitetu Stanisława Tołwińskiego.

Urodzona w 1967 roku Małgorzata Kopiczko jest pierwszym senatorem PiS w okręgu 87 obejmującym powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, węgorzewski - poinformował nieoficjalnie PAP jeden z członków Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie. Kopiczko startowała z list Prawa i Sprawiedliwości. Nie podano ile głosów zdobyła.

Kopiczko dotychczas kierowała ełcką podstawówką nr 2. Ma dyplom z filologii polskiej i ukończyła studia z zakresu zarządzania oświatą. W 2012 roku została uhonorowana przez ministra edukacji tytułem Honorowego Profesora Oświaty.

Od 1998 roku Kopiczko działa także w samorządzie powiatowym Ełku. Jest radną i od 2010 roku nieetatowym członkiem zarządu tego powiatu.

Prywatnie jest żoną i matką dwóch córek.

O mandat senatora Kopiczko rywalizowała z Markiem Konopką z PO i Stanisławem Tołwińskim, który startował z własnego komitetu.

W wyborach w 2011 r. mandat senatora w okręgu numer 87 zdobył Marek Konopka (PO), który uzyskał 43 717 głosów, tj. 35,79 proc.

Pozostali startujący wówczas w tym okręgu kandydaci uzyskali: Krzysztof Hećman (PSL) - 24 644 głosów, 20,17 proc.; Stanisław Tołwiński (KW Wyborców Obywatel z Mazur w Ponadpartyjnym Senacie, popierany przez SLD) - 17 374 głosów - 14,22 proc.; Piotr Gajewski (Unia Prezydentów - Obywatele do Senatu) - 16 081 głosów - 13,16 proc.; Bogdan Borkowski (własny KW, popierany przez PiS) - 15 138 głosów - 12,39 proc.; Wiesław Domian (własny KW) - 5199 głosów - 4,26 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA