REKLAMA

PKW nieoficjalnie: kto senatorem w Chrzanowie, Myślenicach, Wadowicach

  • Autor: PAP/rgr/ pz/
  • 26 października 2015 11:31
PKW nieoficjalnie: kto senatorem w Chrzanowie, Myślenicach, Wadowicach Andrzej Pająk zdobył ponad 141 tys. głosów. Fot. pajakandrzej.pl

Andrzej Pająk, senator PiS poprzedniej kadencji został wybrany na senatora w okręgu nr 30 obejmującym powiaty Małopolski zachodniej – wynika z nieoficjalnych danych uzyskanych w okręgowej komisji wyborczej po przeliczeniu wszystkich głosów.

Andrzej Pająk zdobył ponad 141 tys. głosów w okręgu obejmującym powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, wadowicki i suski. Drugi był kandydat PO Stanisław Bisztyga, który uzyskał prawie 86,7 tys. głosów, a trzeci Dariusz Chmiel z Komitetu Polskie Rodziny Razem – 40,3 tys. głosów.

Andrzej Pająk (ur. 1955 r.) był senatorem PiS poprzedniej kadencji (w 2011 r. uzyskał prawie 92,8 tys. głosów). Wcześniej krótko był posłem VI kadencji jako osoba bezpartyjna z listy PO (w 2011 r. objął mandat w miejsce Janusza Chwieruta). W latach 1999-2011 był czterokrotnie wybierany na stanowisko starosty suskiego. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; żonaty, ma ośmioro dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA