REKLAMA

PKW: Wybory do senatu w Białymstoku. Dobrzyński senatorem

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 10:55
PKW: Wybory do senatu w Białymstoku. Dobrzyński senatorem Jan Dobrzyński zdobył 92 252 głosów. Fot. wikipedia

Jan Dobrzyński (PiS) zdobył mandat senatorski w okręgu nr 60 obejmującym powiaty białostocki i sokólski oraz miasto Białystok; zdobył 45,9 proc. głosów - wynika z nieoficjalnych wyników, które podała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.

Okręg nr 60 to jeden z trzech okręgów w wyborach do Senatu w woj. podlaskim.

O mandat ubiegało się w tym okręgu sześć osób.

Dobrzyński zdobył 92 252 głosów (45,9 proc.). Kolejne wyniki uzyskali: Maciej Żywno (PO, b. wojewoda podlaski, obecnie wicemarszałek województwa), na którego zagłosowało 71 265 osób, Krzysztof Krasowski (KWW "Spoza Sitwy") - 17 398 głosów, Aneta Grudzińska (KWW "Polska Obywatelska") - 8 819 głosów, Jolanta Kamińska (KWW "Forum Obywatelskie") - 7 545 głosów oraz Janusz Kamiński (KWW "Pakt Obywatelski") - 3 741 głosów.

Frekwencja wyniosła 50,46 proc.

Dobrzyński był już senatorem w latach 2007-2011. Był też m.in. wojewodą podlaskim, a obecnie jest radnym sejmiku województwa podlaskiego. W ostatnich wyborach samorządowych walczył też o stanowisko prezydenta Białegostoku; przegrał w drugiej turze.

W 2011 roku mandat senatora zdobył w tym okręgu kandydat PO Tadeusz Arłukowicz, który tym razem nie startował. Zdobył wówczas nieco ponad 84 tys. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA