REKLAMA

PKW: wyniki Rzeszów, Łańcut. Kto senatorem?

  • Autor: PAP/ huk/ akw/
  • 26 października 2015 13:03
PKW: wyniki Rzeszów, Łańcut. Kto senatorem? Aleksander Bobko po lewej. Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Aleksander Bobko z PiS został senatorem w okręgu nr 56, obejmującym powiaty: rzeszowski i łańcucki oraz Rzeszów - podała w poniedziałek nieoficjalnie Okręgowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie. Bobko, który jest rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego, uzyskał 81 570 głosów.

Drugie miejsce zajął popierany przez SLD, PO i Nowoczesną Ryszarda Petru prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc (startował z własnego komitetu), na którego głosowało 73 894 osób.

Trzecie miejsce zajął rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie Krzysztof Kaszuba (KW KORWiN), który zdobył 17 990 głosów. Kandydat PSL i radny sejmiku woj. podkarpackiego Stanisław Bartman zdobył 10 172 głosów. Piąte miejsca zajął startujący z własnego komitetu Bogdan Bardzik, na którego zagłosowało 7 212 osób.

Frekwencja wyniosła: 57,62 proc.

W wyborach cztery lata temu mandat z tego okręgu zdobył Kazimierz Jaworski z PiS, na którego głosowało 69 484 tys. osób. Drugie miejsce zajął Ferenc (wtedy również startował z własnego komitetu), na którego głosowało 68 847 osób. Frekwencja wyniosła wówczas 53,65 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA