REKLAMA

PKW: wyniki wyborcze z Wrocławia. Kto zostanie senatorem?

  • Autor: PAP /pdo/ ros/ akw/
  • 26 października 2015 12:26
PKW: wyniki wyborcze z Wrocławia. Kto zostanie senatorem? Dotychczasowy senator Jarosław Obremski został wybrany ponownie. Fot. YouTube

Dotychczasowy senator Jarosław Obremski (niezależny) został ponownie wybrany z okręgu nr 8, obejmującego północną część Wrocławia - oficjalnie podała wrocławska delegatura KBW. Uzyskał ponad 89 tys. głosów, pokonując kandydata PO Józefa Piniora.

Według informacji przekazanych PAP przez dyrektora wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Tomasza Szczepańskiego na Obremskiego zagłosowało 89 699 osób. Obremski startował jako niezależny senator, ale poparcia udzieliło mu PiS.

Wygrał w okręgu nr 8 z kandydatem PO, senatorem i byłym europosłem Józefem Piniorem, na którego głos oddało 58 431 osób.

Frekwencja w tym okręgu wyborczym wyniosła 59,51 proc.

W 2011 r. mandat w tym okręgu zdobył również Obremski, który wówczas starował z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafał Dutkiewicza. Otrzymał wtedy 63 717 głosów. Przed objęciem mandatu senatora był wiceprezydentem Wrocławia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA