REKLAMA

PKW: wyniki wyborów, Gdańsk, Sopot, kto posłem?

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 15:06
PKW: wyniki wyborów, Gdańsk, Sopot, kto posłem? Jarosław Sellin został posłem, uzyskał najlepszy wynik w regionie (fot. facebook)

Gdańsk wciąż jest „bastionem” Platformy Obywatelskiej. Zobacz wyniki w okręgu gdańskim nr 25, obejmującym Gdańsk i Sopot.

Z protokołu OKW w Gdańsku wynika, że PO zdobyła 34,72 proc. głosów, wyprzedzając PiS - z poparciem 29,61 proc. Obie partie będą miały po 5 mandatów w Sejmie.

W Sejmie zasiądą kandydaci PO: minister sportu i turystyki Adam Korol, wiceminister zdrowia Sławomir Neumann, posłowie Jerzy Borowczak i Agnieszka Pomaska oraz radna Gdańska Małgorzata Chmiel. Z PiS będą to obecni posłowie: Jarosław Sellin, Kazimierz Smoliński, AndrzejJaworski, b. eurodeputowany Tadeusz Cymański oraz Jan Kilian.

Najlepszy wyniki w okręgu gdańskim uzyskali: Jarosław Sellin - 34 997 głosów oraz Adam Korol - 28 727 głosów.

Pozostałe dwa mandaty w okręgu w gdańskim przypadną Nowoczesnej Ryszarda Petru (9,17 proc.). Obejmą je: Ewa Lieder, kandydatka na prezydenta Gdańska z bezpartyjnego komitetu Gdańsk Obywatelski w 2014 r. oraz architekt Magdalena Błeńska z komitetu Kukiz’15 (7,15 proc.).

Pozostałe komitety uzyskały następujące poparcie: Zjednoczona Lewica – 6,59 proc., Korwin – 5,00 proc., Razem – 3,98 proc., PSL – 3,02 proc., KWW Zbigniewa Stonogi – 0,75 proc. Frekwencja wyniosła 52,55 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA