REKLAMA

PKW: wyniki wyborów, Lublin. Kto senatorem?

  • Autor: PAP, ren/kop/mok/
  • 26 października 2015 14:07
PKW: wyniki wyborów, Lublin. Kto senatorem? Andrzej Stanisławek został senatorem w Lublinie. Fot. Facebook

Prof. Andrzej Stanisławek, lekarz, popierany przez PiS, został wybrany na senatora w okręgu nr 16 obejmującym miasto Lublin - podała w poniedziałek oficjalnie Okręgowa Komisja Wyborcza w Lublinie.

Stanisławek ma 61 lat. Jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie pełni funkcje prodziekana Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu oraz kieruje katedrą onkologii i środowiskowej opieki zdrowotnej. Należy do partii Polska Razem.

Jego główny rywal, muzyk, wokalista zespołu „Budka Suflera” Krzysztof Cugowski, który startował jako kandydat niezależny, uzyskał 53 081 głosów (34,83 proc.)

Kandydat Zjednoczonej Lewicy Stanisław Kieroński (SLD) otrzymał 31 592 głosów (20,73 proc.)

PO i PSL nie wystawiły swoich kandydatów na senatorów w tym okręgu. Liderzy tych partii w kampanii wyborczej wskazywali na Cugowskiego.

Frekwencja wyniosła 58,62 proc.

W poprzednich wyborach senatorem z okręgu 16 został prawnik popierany przez PiS prof. Henryk Cioch (uzyskał 52 961 głosów). Cioch ubiegał się teraz o mandat senatora w okręgu w okręgu nr 18 – obejmującym miasto Chełm i okoliczne powiaty.

W 2011 r. oprócz Ciocha o mandat senatora w Lublinie ubiegali się: posłanka Izabella Sierakowska (SdPl), popierana przez PO i SLD, która startowała z własnego komitetu wyborczego (50 931 głosów), Jan Wiater z PSL (16 575 głosów), Paweł Policzkiewicz, dyrektor sanepidu w Lublinie, startował z własnego komitetu wyborczego (14 913 głosów), Dariusz Jedlina, z KW Unia Prezydentów - Obywatele do Senatu (14 331 głosów)

Artur Gilewski z partii Samoobrona RP (5 247 głosów).

Frekwencja wyniosła wtedy 57,89 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA