REKLAMA

PKW: wyniki wyborów - powiaty bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki

  • Autor: PAP/ hp/ par/
  • 26 października 2015 12:22
PKW: wyniki wyborów - powiaty bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki Zbigniew Jan Cichoń uzyskał 77 tys. 459 głosów. Fot. wikipedia

Kandydat PiS adwokat Zbigniew Cichoń (bezpartyjny) - wygrał wybory na senatora w okręgu nr 34, obejmującym powiaty bocheński, brzeski, proszowicki i wielicki – poinformował w poniedziałek PAP dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie Andrzej Cyz.

Zbigniew Jan Cichoń uzyskał 77 tys. 459 głosów. O mandat ubiegało się w tym okręgu trzech kandydatów.

Cichoń jest adwokatem, obrońcą i promotorem praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był senatorem VII kadencji wybranym z listy PiS (z okręgu 12 – Kraków), należał do Klubu Parlamentarnego PiS. Pracował w komisjach: ustawodawczej, Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz podkomisji ds. zmian konstytucji. Należał też do Parlamentarnego Zespołu Smoleńskiego.

Pozostali startujący w tym okręgu kandydaci uzyskali: Jan Andrzej Pająk, prawnik, kandydat PSL - 42 tys. 110 głosów; bezpartyjny politolog Grzegorz Tomasz Przybyło (zgłoszony przez KW KORWiN) – 22 tys. 999 głosów.

Uprawnionych do głosowania w tym okręgu był 283 973 osób.

Wydano 149 463 kart do głosowania.

Frekwencja wyniosła 52,63 proc.

W 2011 roku mandat z tego okręgu zdobył Maciej Klima z PiS, zdobywając 51 013 głosów. Nie wystartował on w wyborach parlamentarnych w 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA