REKLAMA

PKW: Wyniki wyborów w zachodniej Małopolsce, Chrzanowie, Myślenicach, Oświęcimiu - Kto posłem

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 11:08
PKW: Wyniki wyborów w zachodniej Małopolsce, Chrzanowie, Myślenicach, Oświęcimiu - Kto posłem Na Beatę Szydło zagłosowało ponad 96 tys. wyborców. Fot. wikipedia

PiS wygrywa w wyborach do Sejmu w okręgu obejmującym zachodnią Małopolskę; bardzo dobry wynik osiągnęła tu kandydatka PiS na premiera Beata Szydło, na którą zagłosowało ponad 96 tys. wyborców. Na kolejnych miejscach w tym okręgu znalazły się: PO oraz Ruch Kukiz'15.

W okręgu nr 12 obejmującym zachodnią Małopolskę, czyli powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki, PiS zwyciężyło w wyborach do Sejmu zyskując ponad 133,2 tys. głosów. PO poparło blisko 55,5 tys. wyborców - wynika z nieoficjalnych danych uzyskanych w okręgowej komisji wyborczej po przeliczeniu wszystkich głosów.

Trzecie miejsce w okręgu zdobył Ruch Kukiz'15 z poparciem prawie 23,6 tys. osób; Nowoczesna Ryszarda Petru uzyskała ponad 15,7 tys. głosów, a Zjednoczona Lewica - prawie 14,5 tys. głosów. Kolejne miejsce zajęły: KORWiN (ponad 12 tys. głosów), Partia Razem (ponad 8,8 tys. głosów) i PSL (ponad 8,2 tys. głosów). Frekwencja wyniosła 54,4 proc.

Listę PiS w swoim rodzinnym okręgu nr 12 otwierała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło, która uzyskała 96127 głosów. Jej głównym rywalem był pochodzący także z tamtych terenów marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa. Był on "jedynką" listy Platformy Obywatelskiej. Uzyskał 20867 głosów.

W poprzednich wyborach do Sejmu Szydło uzyskała najlepszy wynik w okręgu gromadząc ponad 43,6 tys. głosów. Pokonała m.in. kandydata PO Pawła Grasia, na którego zagłosowało niespełna 37 tys. wyborców. W wyborach w 2011 r. w okręgu nr 12 wygrało PiS zdobywając cztery mandaty. Tyle samo mandatów uzyskała też PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA