REKLAMA

PKW: wyniki wyborów z okolic Wrocławia. Kto senatorem?

  • Autor: PAP/ pdo/ ros/ pz/
  • 26 października 2015 13:30
PKW: wyniki wyborów z okolic Wrocławia. Kto senatorem? Jarosław Duda został ponownie wybrany na senatora. fot. duda.org.pl

Dotychczasowy senator PO Jarosław Duda został ponownie wybrany z okręgu nr 6 obejmującym powiaty wokół Wrocławia. Duda nieznacznie wygrał z kandydatem PiS Pawłem Hreniakiem - wynika z oficjalnych wyników.

Z wyników przekazanych PAP przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu, na Dudę zagłosowało 83 369 wyborców. Wyprzedził on radnego Sejmiku Dolnośląskiego z PiS Pawła Hreniaka, na którego głos oddało 79 112 osób.

Kolejne miejsca zajęli Dariusz Stasiak z KWW JOW Bezpartyjni – 34 430; oraz Jerzy Fitek z KKW Zjednoczona Lewica – 26 582.

Frekwencja w okręgu nr 6, który obejmuje powiaty wokół Wrocławia: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski, wyniosła 47,38 proc.

Jarosław Duda w latach 2004-2007 zasiadał w ławach poselskich; od 2007 roku był senatorem oraz pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych i wiceministrem pracy.

W 2011 r. mandat w tym okręgu zdobył również Duda. Otrzymał wtedy 73121 głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA