REKLAMA

PKW zwarta i gotowa do wyborów. Kiedy wyniki?

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 14:45
PKW zwarta i gotowa do wyborów. Kiedy wyniki? System informatyczny przeszedł z powodzeniem dwa testy (fot. pkw.gov.pl)

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński i sekretarz PKW, szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj przypomnieli, że niedzielne głosowanie odbędzie się w godzinach 7-21. Zmiana czasu nie wpłynie na czas trwania wyborów.

Obwodowe komisje wyborcze zakończyły już przygotowania, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia procedury wyborczej - poinformował w piątek przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

Tokaj zapewniła podczas piątkowej konferencji, że system informatyczny przeszedł z powodzeniem dwa testy i jest gotowy na wybory.

Hermeliński mówił, że PKW chciałaby oficjalne wyniki wyborów ogłosić we wtorek późnym popołudniem, a w poniedziałek wyniki dotyczące przekroczenia progu wyborczego - które komitety przekroczyły próg pięciu procent lub ośmiu - w przypadku koalicji. Będą to dokładne wyniki procentowe, ale jeszcze bez nazwisk wybranych posłów.

PKW zachęciła wyborców do dokładnego przeczytania instrukcji znajdującej się na karcie głosowania, która daje wyraźne wskazówki, w jaki sposób uniknąć nieważności głosu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA