REKLAMA

Plan obrad rządu na 1 grudnia 2015r.

  • Autor: GP
  • 01 grudnia 2015 10:21
Plan obrad rządu na 1 grudnia 2015r. Beata Szydło z desygnacją na premiera RP (fot. premier.gov.pl)

Rada ministrów planuje zmiany w budżecie na rok 2015 i 2016. Ministrowie będą rozmawiać nad zmianami w prawie dotyczącymi funduszy inwestycyjnych. Potem Minister rolnictwa będzie referował kwestię stawek zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Rada ministrów zaczyna posiedzenie 1 grudnia o godzinie 12. W kancelarii premier Beaty Szydło głos zabierze minister finansów Paweł Szałamacha. Będzie referował zmiany jakie rząd ma zamiar wprowadzić do ustaw budżetowych, zarówno tegorocznej, jak i na rok 2016. Rewizję budżetu zapowiedziała Beata Szydło w expose.

Zmiany będą dotyczyły zarówno samego budżetu jak i szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej w 2016 roku.

Ministerstwo Rolnictwa i program Wsparcie rodzin 500+

Później w programie obrad są zmiany w zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla rolników. Tę zmianę proponuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ministrowie będą też przygotowywać harmonogramu prac legislacyjnych nad programem wsparcia rodzin 500+. W kontekście szybkiej realizacji tej, wyborczej obietnicy nie powinna dziwić obecność tego projektu w pracach bieżących rządu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA