REKLAMA

"Plan Petru" pod szyldem Nowoczesnej?

  • Autor: PAP/AT
  • 18 stycznia 2018 10:12
"Plan Petru" pod szyldem Nowoczesnej? "Plan Petru" - to nazwa stowarzyszenia, które powołał były lider Nowoczesnej Ryszard Petru (fot.twitter.com/PlanPetru)

Będziemy namawiali Ryszarda Petru, aby projekt "Plan Petru" został zaprezentowany pod szyldem Nowoczesnej - powiedziała szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Plan Petru" - to nazwa stowarzyszenia, które powołał były lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jego celem ma być stworzenie alternatywnego programu dla polityki PiS. Według Petru, stowarzyszenie ma być "kontrofertą" dla programu premiera Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem Gasiuk-Pihowicz, "Plan Petru" jest "bardzo interesującą inicjatywą". "Wszyscy w klubie na pewno będziemy namawiali (Petru) i oczekiwali, że będzie to plan, który będzie zorganizowany pod szyldem Nowoczesnej" - zaznaczyła w Radiu Zet.

Dopytywana, czy nie obawia się, że Ryszard Petru utworzy nowe ugrupowanie, podkreśliła, że jest on "członkiem zarządu Nowoczesnej, należy do Nowoczesnej i wiążą się z tym pewne obowiązki".

Czytaj też: Lubnauer: Najważniejsze by Plan Petru był zgodny z programem Nowoczesnej

W ocenie Gasiuk-Pihowicz, "Plan Petru" jest potrzebny jako "odpowiedź na plan Morawieckiego". "Wszyscy będziemy namawiali Ryszarda Petru, aby ten projekt został zaprezentowany pod szyldem Nowoczesnej" - powiedziała Gasiuk-Pihowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA