REKLAMA

Plan Radziwiłła pod ostrzałem: sporo ogólników na polityczne zamówienie

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 27 lipca 2016 19:36
Plan Radziwiłła pod ostrzałem: sporo ogólników na polityczne zamówienie Minister Radziwiłł poinformował, że rozwiązania dotyczące. podstawowej opieki zdrowotnej wejdą w życie już w połowie przyszłego roku - 2017 (fot. wnp.pl)

Tak poważne zmiany wymagają szerokich konsultacji. Biorę udział w pracach zespołu ds. ochrony zdrowia w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP, ale o tym projekcie reformy dowiedziałem się z mediów - mówi były minister zdrowia Marek Balicki, zaskoczony sposobem ogłoszenia "planu Radziwiłła".

Także inni rozmówcy serwisu Rynekzdrowia.pl zwracają uwagę na "polityczny pośpiech" oraz ogólnikowość wielu przedstawionych rządowi we wtorek (26 lipca) przez ministra Konstantego Radziwiłła rozwiązań w ramach strategii zmian w ochronie zdrowia.

Pożegnanie z ubezpieczeniową fikcją

Dr Jerzy Gryglewicz, ekspert rynku medycznego z Instytutu Organizacji Ochrony Zdrowia Uczelni Łazarskiego pozytywnie ocenia zapowiedź odejścia od swoistej fikcji, jaką stało się w polskich warunkach ubezpieczeniowe finansowanie świadczeń zdrowotnych ze środków publicznych.

Zgodnie z założeniami strategii, dostęp do świadczeń zdrowotnych w publicznym systemie ochrony zdrowia "będzie uprawnieniem obywatelskim, albo nawet szerzej - rezydenckim"

- Odsetek osób, którym nie przysługuje prawo do objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym jest tak niewielkie, że praktycznie nie ma znaczenia dla całego systemu - podkreśla Jerzy Gryglewicz.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA