REKLAMA

Plan ratowania UE. Jean Claude-Juncker przedstawi Białą Księgę

  • Autor: GP
  • 01 marca 2017 12:04
Plan ratowania UE. Jean Claude-Juncker przedstawi Białą Księgę Jean Claude-Juncker i kanclerz Niemiec Angela Merkel. (fot.:twitter.com/JunckerEU)

• W środę (1 marca), o godzinie 15. w Parlamencie Europejskim wystąpi Jean Claude-Juncker. Polityk przedstawi Białą Księgę - plan dla Unii Europejskiej.
• Księga ma być wstępem do dyskusji o Unii, która ma się rozpocząć w marcu na szczycie w Rzymie.

W środę (1 marca) ma zostać przedstawiona tzw. Biała Księga dla Unii. O godzinie 15. w Parlamencie Europejskim jej założenia i przyświecające jej idee ma zaprezentować szef Komisji Europejskiej Jean Claude-Juncker.

To ważny i kluczowy dokument, który ma być odpowiedzią na część trudności w jakich znalazła się Wspólnota w ostatnich miesiącach i latach.

- Mówiłem, że to bardzo ważny tydzień dla komisarza Junckera - mówił o przygotowywanym dokumencie Margaritis Schinas, rzecznik Komisji. To wypowiedź z wtorku (28 lutego). - Biała Księga jest częścią przygotowań do szczytu UE w Rzymie, ów szczyt będzie okazją do wyrażenia opinii przez szefów państw i rządów Unii o tym dokumencie - dodawał.

Rzecznik komisji podkreślał, że przyświecał tworzeniu dokumentu ideał jedności i kooperacji w ramach Unii.

Schinas dopytywany o zawartość dokumentu przez dziennikarzy zalecał cierpliwość i odsyłał do środowego wystąpienia szefa komisji w Parlamencie Europejskim.

Wspomniany rzymski szczyt jest zapowiedziany na drugą połowę marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA