REKLAMA

Planowane zmiany w edukacji na posiedzeniu w ramach Rady Dialogu Społecznego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 marca 2016 20:03
Planowane zmiany w edukacji na posiedzeniu w ramach Rady Dialogu Społecznego W posiedzeniu zespołu problemowego do spraw usług publicznych udział wzięła Teresa Wargocka, sekretarz stanu w MEN (fot. men.gov.pl)

Planowane zmiany w edukacji – to temat posiedzenia zespołu problemowego działającego w ramach Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się w środę (2 marca).

W posiedzeniu zespołu problemowego do spraw usług publicznych udział wzięła Teresa Wargocka, sekretarz stanu w MEN. Głównym tematem spotkania była dyskusja dotycząca planowanych zmian w edukacji w zakresie obowiązku szkolnego.

Wiceminister edukacji przedstawiła członkom zespołu harmonogram rozpoczętej ogólnopolskiej debaty oświatowej „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”. Przedstawiła również wprowadzone już zmiany w prawie oświatowym, m.in. podwyższenie wieku szkolnego, wzmocnienie roli kuratora i likwidacja tzw. godzin karcianych.

Wargocka przypomniała także, że dzięki staraniom MEN uratowano ustawę o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Ustawa weszła w życie 15 stycznia br.

Sekretarz stanu przekazała członkom zespołu najbliższe planowane zmiany w systemie oświaty dotyczące m.in. możliwości odwołania od wyniku matury oraz likwidacji sprawdzianu dla uczniów kończących VI klasę szkoły podstawowej.

Jak przypomina MEN, do zadań zespołu problemowego do spraw usług publicznych przy Radzie Dialogu Społecznego należy wypracowanie wspólnych dla stron stanowisk i opinii w sprawach dotyczących sektora usług publicznych. Dodatkowo Rada zajmuje się także opiniowaniem projektów aktów prawnych, w szczególności tych dotyczących oświaty i wychowania oraz analizowaniem i ocenianiem funkcjonowania oraz polityką finansowania całości lub wybranej części sektora usług publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA