REKLAMA

Platforma krytykuje PiS w sprawie ‪katastrofy polskiego TU-154M

  • Autor: PAP/GP
  • 04 lutego 2016 15:41
Platforma krytykuje PiS w sprawie ‪katastrofy polskiego TU-154M W ocenie Grupińskiego kłopot z komisją Macierewicza polega na tym, że będzie ona musiała rozprawić się z ponad setką swoich wcześniejszych hipotez. (fot.:facebook.com)

Powołanie ze skompromitowanych "pseudoekspertów" komisji, która ma zbadać przyczyny katastrofy smoleńskiej, to żałosna decyzja - uważa poseł PO Rafał Grupiński. Jego zdaniem, Antoni Macierewicz nie przestaje uprawiać polityki na grobach ofiar.

W czwartek (4 stycznia) minister obrony Antoni Macierewicz w obecności przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej podpisał dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Zajmie się tym podkomisja działająca przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).

Do sprawy odniósł się w czwartek Grupiński, który mówił, że z wielką przykrością wysłuchał tego, co działo się w MON. "Z wielką przykrością, bo okazuje się, że Antoni Macierewicz nie przestaje uprawiać polityki na grobach ofiar, że nie potrafi uznać tego, że komisja Jerzego Millera (kierował on Komisją Badania Wypadków Lotniczych, która zajmowała się ustaleniem przyczyn tej katastrofy - red.) ustaliła, co było przyczyną wypadku lotniczego, katastrofy lotniczej" - mówił.

Dodał, że obecny szef MON nie potrafi poczekać na dokończenie śledztwa przez prokuraturę wojskową, tylko tworzy specjalną podkomisję z osób, które (...) nie wypełniają większości kryteriów, jakie powinni wypełniać członkowie komisji do badania wypadków lotnictwa wojskowego.

Przeczytaj: Kukiz'15, a sprawa badania Smoleńska

W ocenie Grupińskiego kłopot z komisją Macierewicza polega na tym, że będzie ona musiała rozprawić się z ponad setką swoich wcześniejszych hipotez. Wymienił tu m.in.: zestrzelenie prezydenckiego samolotu, sztuczną mgłę, czy stalową brzozę.

- Tych koncepcji było tak wiele, że w istocie dzisiaj ta komisja głównie będzie się prawdopodobnie zajmowała eliminacją wielu swoich hipotez, aby postawić na jednej - równie fałszywej jak wszystkie pozostałe. Pytanie tylko, na którą się ci pseudoeksperci zdecydują - dodał.

Według polityka PO, osoby, które będą zasiadać w komisji, wielokrotnie kompromitowały się swoimi teoriami.

- Powoływanie z nich w tej chwili jakiejś specjalnej podkomisji, by ona doszła do prawdy, jest po prostu żałosne i politycznie niezwykle kompromitujące - mówił.

Poseł Platformy zarzucał też Macierewiczowi, że kieruje on cały zestaw nieprawdziwych, fałszywych i karkołomnych zarzutów pod adresem tych, którzy starali się pomóc rodzinom ofiar zaraz po katastrofy (...) i starali się dojść do prawdy.

W ocenie Grupińskiego największą odpowiedzialność za tę katastrofę ponosi kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdyż pozwoliła, aby w samolocie znalazły się najważniejsze osoby w kraju, w tym wszyscy dowódcy wojskowi.

- Trzeba mieć też umiar w kierowaniu zarzutów - ocenił.

Grupiński pytany o ewentualne konsekwencje międzynarodowe prac powołanej właśnie komisji, stwierdził, że w jego ocenie będzie to kompromitacja MON.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • spragniony123 2016-02-04 17:34:39
    Panie Grupiński nie przynudzaj pan .Polityka na grobach ofiar ,trzeba było nie przysparzać tych ofiar
  • poznaniak 2016-02-04 16:06:08
    Wstyd za takiego kiepskiego posła ze stolicy Wielkopolski , następny posiadacz potencjału wiedzy z dziedziny wypadków lotniczych. To ty człowieku jesteś żałosny wydając osąd , że to kancelaria Sp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ponosi odpowiedzialność za organizację lotu do Smoleńska, a co powiesz kłamczuchu o swoich kumplach z PO , którzy głównie byli odpowiedzialni za przygotowanie lotu Polaków , widzę dla tego człowieka to temat tabu , jak wszystko za rządów jego sitwy politycznej . Dla tego człowieka TUSK - premier RP w 2010 roku nie istniał , nie było rządu . to kto leciał do Smoleńska 07 kwietnia 2010 roku , jak właśnie twój ulubieniec - z towarzystwa wzajemnej adoracji - premier TUSK. Lepiej nie wypowiadaj się , bo nie da się słuchać tej żenady, kłamstwa i oszustwa oraz ohydnego wypowiadania się w tym temacie. Stolica Wielkopolski już Panu dziękuje , czas zająć się pracą merytoryczną w Sejmie , dość lenistwa i pajacowania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA