REKLAMA

Platforma Obywatelska: Decyzje podatkowe PiS wyjęły z kieszeni każdego gospodarstwa ponad 700 zł

 • Autor: PAP/MN
 • 02 sierpnia 2017 11:26
Platforma Obywatelska: Decyzje podatkowe PiS wyjęły z kieszeni każdego gospodarstwa ponad 700 zł Ekspert ekonomiczny PO, prof. Andrzej Rzońca, wylicza pieniądze, które przez decyzje PiS straciły polskie gospodarstwa. (fot. PTWP)

Zaciąganie długów, obcinanie inwestycji publicznych i głębsze sięganie do kieszeni podatników, to decyzje PiS, które wyjęły z kieszeni każdego gospodarstwa domowego ponad 700 zł - powiedział główny ekspert ekonomiczny PO, prof. Andrzej Rzońca.

Rzońca w środę na konferencji prasowej podkreślił, że słowa "wystarczy nie kraść, to dla PiS, zaciąganie większych długów". "Podczas gdy inne kraje Europy w zdecydowanej większości wykorzystują czas dobrej koniunktury na świecie (...) PiS zadłuża Polskę niemal najszybciej w Europie" - podkreślił.

"Po drugie wystarczy nie kraść, to dla PiS, obcinanie inwestycji publicznych. Prawo i Sprawiedliwość ścięło inwestycje publiczne do najniższego poziomu od wejścia Polski do Unii Europejskiej" - mówił Rzońca.

Po trzecie, jak podkreślił ekspert PO, "wystarczy nie kraść", oznacza dla PiS, "głębsze sięganie do kieszeni podatników".

Jego zdaniem, trzy decyzje dotyczące podatków, jakie podjął PiS, "wyjęły z kieszeni każdego gospodarstwa domowego ponad 700 złotych". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • emerytowanystróż 2017-08-02 17:22:16
  Do NiePIS: Jeżeli ktoś komuś wyjął z kieszeni 700 zł, to PiS wyjęła to z kieszeni oszustów i złodziei i dała to choćby na 500+ dla Polaków a nie dla obcego kapitału u którego ludzie Tuska zadłużyły Polskę na wiele lat. A tak na prawdę, niniejszy artykuł, to czysta propaganda przeciwko Polakom i Polsce rozsiewana przez takich "mądrali" jak Andrzej Rzońca, podobno profesor mniemanologii stosowanej.
 • NiePIS 2017-08-02 16:43:02
  PIS chwali się sukcesem gospodarczym a zadłuża kraj jak za Gierka. Coś tu jest nie tak. Skoro mamy taki sukces gospodarczy, po co zaciągać rekordowe długi?
 • max,,, 2017-08-02 16:07:59
  a wasze decyzje ? okradaliscie Polkow degeneraci...



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA