REKLAMA

Platforma Obywatelska jedzie rozmawiać z Polakami. Kierunek Północ

  • Autor: PAP/GP
  • 28 lipca 2017 08:35
Platforma Obywatelska jedzie rozmawiać z Polakami. Kierunek Północ Politycy PO w czasie obrad Gabinetu Cieni, opozycyjnej inicjatywy Grzegorza Schetyny (PO), która recenzuje działania rządu PiS. (fot.:PO/twitter.com)

Politycy PO deklarują, że tegoroczne wakacje chcą poświęcić na spotkania i rozmowy z Polakami. Już w najbliższą sobotę (29 lipca) można będzie ich spotkać w Rowach (woj. pomorskie) i podyskutować w ramach Klubu Obywatelskiego na temat bieżących wydarzeń, m.in. zmian w sądownictwie.

• Ofensywa PO jest podyktowana próba kapitalizacji oporu społecznego, który wywołały protesty w obronie sądów.

• Jak przekonuje Piotr Borys (PO) nad morzem, gdzie kierują się politycy opozycji, będzie około setki parlamentarzystów partii.

 

- Ostatnie protesty pokazały, że Polacy chcą rozmawiać, więc wykorzystujemy ten okres wakacyjny, żeby być też w tych turystycznych miejscowościach" - podkreśla wiceszef PO, b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

Na przełomie lipca i sierpnia Platforma planuje zorganizować cztery wakacyjne wyjazdy nad polskie morze. W ciągu dnia politycy PO będą obecni na plażach, gdzie chcą m.in. udzielać porad prawnych, czy konsultacji medycznych.

- Będzie też wiele różnych akcentów sportowych, akcji dla dzieci, ale celem jest przede wszystkim rozmowa z Polakami - mówi szef Biura Krajowego Platformy Piotr Borys.

Późnym popołudniem lub wieczorem zbierać ma się, również na plaży, Klub Obywatelski PO, aby rozmawiać o bieżących wydarzeniach, przede wszystkim o zmianach w wymiarze sprawiedliwości, ale także o Unii Europejskiej. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w Rowach (woj. pomorskie), a kolejne - 31 lipca w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie), 5 sierpnia we Władysławowie (woj. pomorskie) i 7 sierpnia w Darłówku (woj. zachodniopomorskie).

Dyskusję w Rowach poprowadzi Borys Budka i jej tematem mają być zmiany w sądownictwie.

- Będzie to plażowa, luźna dyskusja - mówi były minister sprawiedliwości.

Łącznie - jak szacuje Piotr Borys - w nadmorskich spotkaniach ma wziąć udział blisko setka parlamentarzystów i europosłów PO. Obecny ma być też szef ugrupowania Grzegorz Schetyna.

Kilka lat temu podobne wyjazdy nad morze i w góry w okresie wakacyjnym organizował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na bałtyckich plażach można było spotkać m.in. ówczesnego szefa SLD Leszka Millera. Niektórzy politycy Platformy mają wątpliwości, czy tego typu wyjazdy to dobry sposób na promowanie partii. Przypominają, że nadmorska aktywność Millera i jego kolegów nie cieszyła się wówczas zbyt dużym zainteresowaniem. "Ludzie jadą nad morze odpocząć i raczej nie mają ochoty zajmować się tam polityką" - uważa jeden z posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • emigrant 2017-08-01 11:47:50
    Dlaczego, cyniczni politycznie i moralnie POkrętacze, dwa lata temu nie wygrali wyborów w demokratycznym stylu ??? Bo zgubiła ich buta, pewność i pycha. Uważali, że wszystko już mają w kieszeni, nawet wyborców. Teraz, po kolejnych porażkach, na demokratycznych ścieżkach z PiS-em, zaczynają stosować metody białej, szarej i czarnej propagandy i demokratyczne zasady już POkrętaczy, nie interesują. Interesuje ich tylko powrót do mafijnej władzy. Myślą, że jak już mają za sobą skorumpowane i cyniczne Sądy, to mają jakiekolwiek szanse, na powrót do władzy. Ale niestety POkrętacze !!! Trzeci raz całego Narodu Polskiego, nie oszukacie. Wygoniliście za chlebem miliony Polaków na zachód i północ a teraz będziecie skamlać o Ich łaskę, bo pali się grunt pod złodziejskimi nogami ??? Jak wam nie wstyd ??? Jesteście przegrani a nadal stosujecie beznadziejnie fałszywe metody "powrotu" do władzy. Polacy na obczyźnie i w Kraju, będą wiedzieć dokładnie kto jest Patriotą a kto ZDRAJCĄ i SPRZEDAWCZYKIEM Polski oraz Jej Narodu. Najlepiej jedźcie na "białe niedźwiedzie" do Putina. Tam, takich jak Wy, na pewno, potrzebują.
  • Nigdy więcej PO i PSL 2017-07-28 09:41:23
    Platforma do Rowów? Dobry kierunek! Następny - mam nadzieję - będzie kierunek: do paki. Straconych przez nich 8 lat i setek MILIARDÓW wykradzionych Polakom przez mafie i złodziei za ich przyzwoleniem nikt nie wróci.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA