REKLAMA

Platforma w sejmie o samorządach

  • Autor: GP
  • 18 grudnia 2015 14:11
Platforma w sejmie o samorządach Posłowie PO w sali kolumnowej sejmu w czasie konferencji poświęconej samorządowi (fot. twitter.com))

W piątek (18 listopada) odbyła się konferencja naukowa, zorganizowana w sejmie przez Platformę Obywatelską. Jej głównym tematem była rola polskiego samorządu, jego działanie, a rozwój kraju. Spotkanie odbyło się w sali kolumnowej.

Udział w konferencji oraz wystąpienia powitalne wygłosili politycy partii opozycyjnej - Sławomir Neumann, Grzegorz Schetyna.

- Klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej jest dumny z 25 lat polskiej samorządności – zaczynał wystąpienie Grzegorz Schetyna. - To filar polskiego sukcesu. (…) Dzisiaj rozpoczynamy szereg spotkań z samorządowcami.

Sławomir Neumann podkreślał znaczenie, jakie Polacy przywiązują do reformy samorządowej. Mówił o znaczeniu samorządu dla poczucia lokalności w społecznościach miast i miasteczek całego kraju.

Potem głos zabrał były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. Wygłosił referat „Znaczenie ładu konstytucyjnego dla demokratycznego państwa prawa i pozycji ustrojowej samorządu terytorialnego".

Jerzy Stępień na mównicy w sali kolumnowej w budynku sejmu (fot. Twitter.com)

Wśród wystąpień głos zabrał także Waldemar Sługocki, wiceprzewodniczący senackiej komisji spraw zagranicznych i UE. Omawiał zagrożenia zmian administracyjnych kraju w kontekście polityki spójności UE. Perspektywa czasowa tego programu unijnego to lata 20014 do 2020.

Po przerwie wystąpili Elżbieta Polak, marszałek Województwa Lubuskiego i Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Po ich słowach nastąpiła dyskusja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA