REKLAMA

PO atakuje Nowoczesną: Petru wzmocni PiS

  • Autor: TM
  • 02 października 2015 11:56
PO atakuje Nowoczesną: Petru wzmocni PiS Nowoczesna jeśli zmarnuje głosy wyborców - wzmocni PiS - mówił Tomczyk. Fot. facebook.com

7 proc. głosów, jakie w wyborach może zdobyć Ryszard Petru i jego Nowoczesna da mu ok. 19 mandatów. Platformie te 7 proc. może dać nawet 50 mandatów - mówił w TVN24 rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

Tomczyk podkreślał, że ordynacja wyborcza ukształtowana jest tak, że każdy, kto chce zatrzymać PiS przed dojściem do władzy, powinien głosować na PO, a nie na Nowoczesną Ryszarda Petru.

"Zmarnuje głosy"

Petru to lider partii, która - jeśli zmarnuje głosy wyborców - wzmocni PiS. Taką mamy ordynację wyborczą - mówił Tomczyk.

"Życzę dobrze PO i Nowoczesnej"

Rzecznik rządu był też pytany w tym kontekście o wypowiedź Bronisława Komorowskiego, który powiedział, że życzy dobrze i PO, i Nowoczesnej.

Bronisław Komorowski jest poza polityką, może życzyć dobrze każdemu. Rozumiem, że prezydent jest człowiekiem wielkiego serca - stwierdził Tomczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA