REKLAMA

PO atakuje PiS: to droga do greckiej tragedii

  • Autor: PAP
  • 10 września 2015 13:04

Program PiS jest niebezpieczny i prowadzi do problemów, jakie miała i nadal ma Grecja - oceniła rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha. Greccy politycy, rujnując gospodarkę, też mówili "damy radę" - wtórował jej Mariusz Witczak (PO), nawiązując do hasła wyborczego PiS.

Na konferencji zatytułowanej "Droga do greckiej tragedii", Platforma zaprezentowała swój kolejny spot wyborczy.

Droga do greckiej tragedii

My twardo stoimy na stanowisku obrony wszystkich racjonalnych rozwiązań ekonomicznych, które są dla Polski pożyteczne, które rozwijają Polskę w sposób bezpieczny i bardzo głośno protestujemy wobec wszystkich rozwiązań, które są tzw. scenariuszem greckim. Zapowiedzi programowe PiS to nic innego jak Droga do greckiej tragedii czyli w kanał tragedii rozmaitych grup społecznych" - powiedział Witczak.

Dodał, że do takiej tragedii dochodzi, gdy politycy są nieodpowiedzialni i szastają pieniędzmi na prawo i lewo. Mucha wykazywała, ile - według polityków PO - będzie kosztowała realizacja obietnic wyborczych PiS.

Przypomnę po raz kolejny - podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. to jest w naszym przekonaniu 17 mld 600 mln złotych, z czego 8 mld 700 mln zł obciąży samorządy, samorządy nie uzyskają tych środków. 500 zł na dziecko to koszt szacowany na 24 mld (zł) - wyliczała.

Pieniądze "z naszych, waszych portfeli"

Posłanka Platformy stwierdziła, że pieniądze potrzebne na realizację programu PiS zostaną wyciągnięte "z naszych, waszych portfeli".

Nie ma innej możliwości, nie ma tu żadnych czarodziejskich różdżek, nie ma żadnych czarodziejskich sposobów, które wyczarują te pieniądze. Te pieniądze zostaną wyciągnięte z portfeli Polaków" - powiedziała Mucha.

Rzeczniczka sztabu PO oceniła, że program PiS "jest niebezpieczny i wprost prowadzi do takich problemów, jakie ostatnio miała i nadal ma Grecja".

"Też mówili: damy radę"

Pamiętajcie państwo, że politycy greccy, którzy rujnowali swoimi pomysłami gospodarkę i ekonomię grecką też mówili: damy radę - dodał Witczak nawiązując do hasła wyborczego PiS.

W zaprezentowanym podczas czwartkowej konferencji nowym spocie Platformy, słychać lektora mówiącego: "gdy politycy składają obietnice bez pokrycia, nie licz na greckie wakacje, raczej na grecką tragedię". Pokazany został m.in. fragment wystąpienia kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, w którym mówi ona: "podatek VAT - liczymy na ok. 9 mld zł". Tak, jeśli VAT na żywność wzrośnie z 8 do 23 proc., ale wtedy żywność dramatycznie zdrożeje" - dodaje lektor, a później widać lodówkę, z której po kolei znikają kolejne produkty spożywcze. Następnie widać byłego greckiego premiera Aleksisa Ciprasa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA